Zamknij

Kolejówka najlepsza w komiksie

13:10, 05.06.2023 mat.ifor./ ID Aktualizacja: 13:28, 05.06.2023
Skomentuj

Uczniowie ZSP nr 6 w Siedlcach laureatami trzeciej międzynarodowej edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”.

Patrycja Chlebowicz i Dawid Borkowski – uczniowie klasy 3a zostali laureatami trzeciej międzynarodowej edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”.

2 czerwca 2023 roku w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia trzeciej międzynarodowej edycji konkursu „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”.

Konkurs polegał na wykonaniu komiksu w języku polskim, przedstawiającego epizod rozgrywający się na tle wydarzeń ważnych dla dziejów polskiego społeczeństwa, z udziałem realnego lub fikcyjnego bohatera. Zakres historyczny pracy musiał mieścić się w latach 1917 - 1990. W konkursie brali udział uczniowie siedleckiej Kolejówki kształcący się w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej – Patrycja Chlebowicz i Dawid Borkowski, którzy pod opieką nauczyciela historii Anny Poniatowskiej wykonali komiks.

Podczas uroczystości, która odbyła się 2 czerwca w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie nagrodzono laureatów konkursu. 

Za komiks Kontruderzenie znad Wieprza. Losy rozkazu 8358/III uczniowie siedleckiej Kojejówki otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

Ponadto uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez znanych autorów komiksów: Sławomira Zajączkowskiego i Krzysztofa Wyrzykowskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(mat.ifor./ ID)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%