Zamknij

Położna na medal

11:06, 06.04.2023 Aktualizacja: 13:04, 06.04.2023
Skomentuj

Wystartowała Jubileuszowa 10 edycja Położnej na medal.

“Położna na medal”. Plebiscyt jest częścią kampanii społeczno-edukacyjnej, która mówi o standardach opieki okołoporodowej.

Zachęcamy do zgłaszania położnych z naszego regionu.

Etap przyjmowania zgłoszeń rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września.

Jednocześnie, od pierwszego dnia kwietnia do północy 31 grudnia trwa etap głosowania. Żeby oddać głos na swoją położną, trzeba ją odnaleźć w katalogu już zgłoszonych

położnych, który dostępny jest stronie poloznanamedal.info

Przez ostatnie lata opieka okołoporodowa w Polsce poszła bardzo do przodu, zmieniała się i nadal się zmienia. Kampania “Położna na medal” powstała przede wszystkim po to, żeby przyszłe i młode mamy mogły być na bieżąco z wiedzą. Od samego początku celem inicjatywy było zachęcanie kobiet do poznawania praw, jakie im przysługują zarówno w okresie ciąży, przed i po porodzie, a także później, w czasie sprawowania opieki nad matką i noworodkiem.

W kampanii ważne jest też to, że popularyzuje ona zawód położnej. Pomaga w tym konkurs, który nagradza i promuje najlepsze położne w kraju . Osoby, które wspierają kobiety, towarzyszą im od początku ciąży i respektują ich prawa w ciąży, przy porodzie i w trakcie opieki okołoporodowej. A dodatkowo robią wiele, żeby zwiększać świadomość związaną z tymi prawami i żeby wspierać kobiety w wyrażaniu swoich potrzeb oraz oczekiwań.

(mat.pras.opr./ID)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%