Zamknij
REKLAMA

„Bibliografia Miasta Siedlce 2021”

11:06, 15.03.2023 mat.oprac.PA Aktualizacja: 11:52, 15.03.2023
Skomentuj

Zaproszenie na promocję najnowszego wydawnictwa siedleckiej książnicy pt.: „Bibliografia Miasta Siedlce 2021”. 

Wydarzenie odbędzie się 20 marca o godz. 10.00 w Czytelni Głównej MBP w Siedlcach (wejście od ul. Esperanto).

Na spotkaniu pojawi się prof. Dariusz Magier, dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach, który wygłosi prelekcję na temat znaczenia bibliografii w literaturze regionalnej.

Autorem „Bibliografii Miasta Siedlce 2021” jest Andrzej Prządka - historyk, bibliograf i starszy kustosz MBP w Siedlcach.

„Bibliografia Miasta Siedlce 2021” to opracowanie dokumentujące piśmiennictwo dotyczące Miasta Siedlce, to również źródło informacji o historii, nauce, kulturze, życiu społecznym, gospodarczym i politycznym miasta. Upowszechnia dorobek i osiągnięcia lokalnej społeczności. Publikacja skierowana jest do szerokiego grona odbiorców - mieszkańców miasta, uczniów, studentów, nauczycieli, pracowników naukowych, dziennikarzy, przedstawicieli samorządu oraz różnych instytucji i organizacji.

Wydanie zostało przygotowane w oparciu o nowy system opracowania zbiorów wykorzystujący Deskryptory Biblioteki Narodowej.

Bibliografia trafi do wszystkich bibliotek na terenie Siedlec oraz do instytucji i osób zajmujących się badaniem regionu i życia społecznego w mieście.

 

Źródło: MBP Siedlce

 

(mat.oprac.PA)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (1)

vtvt

0 0

Bardzo potrzebne opracowanie! 14:48, 15.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%