Zamknij

Czy pociągi Siedlce-Sokołów Podlaski ruszą wcześniej?

15:19, 28.11.2022 PM Aktualizacja: 15:20, 28.11.2022
Skomentuj

Dzięki programowi "Kolei+" ma zostać odnowiona i przywrócona do funkcjonowania linia Siedlce-Sokołów Podlaski.

W projekcie realizacji zadania przewidziano budowę i odbudowę stacji i przystanków w: Strzale, Borkach Siedleckich, Suchożebrach, Stanach Dużych, Bielanach, Przywózkach, Sokołowie Podlaskim. Czas podróży między Sokołowem Podlaskim a Siedlcami miałby wynosić 30 minut.

Jednak jak zauważa Kamila Gasiuk-Pihowicz jest to bardzo odległa w czasie inwestycja. Planowane zakończenie inwestycji według projektu w programie "Kolei+" sięga roku 2029. W związku z tym poseł Gasiuk-Pihowicz postanowiła spotkać się z wicemarszałkiem województwa mazowieckiego Rafałem Rajkowskim i prezesem Kolei Mazowieckich Robertem Stępniem i przekonać ich do innego rozwiązania.

- W dobie kryzysu gospodarczego i drogich paliw na znaczeniu zyskuje transport publiczny. Na spotkaniu przekonywałam, żeby już teraz, bez czekania na planowany w przyszłości remont linii, uruchomić kolejowe połączenie Siedlce - Sokołów Podlaski z atrakcyjnym czasem przejazdu szynobusem poniżej 30 minut - komentuje posłanka.

Plan pani poseł obejmowałby jak najszybszą odbudowę pięciu przystanków na trasie Siedlce-Sokołów Podlaski i uruchomienie transportu. Zdaniem posłanki tory nie wymagają pilnych inwestycji.

- Taka odbudowa przystanków to znacznie mniejszy wydatek i bardziej realna perspektywa niż bardzo kosztowna i odległa w czasie przebudowa tej linii w ramach programu "Kolej+". Zabiegam i będę o to zabiegała u władz samorządowych województwa - podsumowuje Kamila Gasiuk-Pihowicz.

 

fot.: FB Kamila G-P.

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

HaloHalo

5 0

Potrzebna stacja w Siedlcach na wysokości ulicy Piaskowej. Czemu nikt o tym nie pomyślał przy projektowaniu linii? 15:27, 28.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

hahahahahhahahahahahha

4 2

co ta pani ma wspólnego z połączeniem Siedlce - Sokołów ..odpowiadam nic a nic 22:56, 28.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ciągle się zastanawiCiągle się zastanawi

2 2

czy ta linia ma w ogóle jakiś sens? 14:45, 30.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%