Zamknij

Będą rozmawiać o aktywnej turystyce

21:55, 26.07.2022 Oprac. KS Aktualizacja: 21:56, 26.07.2022
Skomentuj

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej w najbliższy piątek organizuje konferencję pt. „Rozwój turystyki na obszarach wiejskich”. Główny temat spotkanie skupi się na promowaniu form tzw. aktywnej turystyki.

Lokalna Grupa Działania Ziemi Siedleckiej wspólnie z Bialskopodlaską Grupą Działania, Stowarzyszeniem Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania oraz Deutschland Leader-Regionalmanagement Dübener Heide/LAG Dübener Heide Sachsen jest już na ostatnim etapie projektu współpracy „Wspólnie-Aktywnie-Lokalnie-Kulinarnie”. Jego rezultatem będą przede wszystkim szlaki rowerowe oraz szlak nording walking w Krainie „Nocy i Dni” (Gmina Wodynie). Powstają już aplikacja mobilna oraz szereg materiałów promocyjnych, w tym mapa, tablice drewniane i kamizelki odblaskowe. Podczas konferencji zostaną przedstawione również inne formy aktywnej turystyki promowane prze Lokalną Grupę Działania Ziemi Siedleckiej.  W programie konferencji będzie możliwość przejazdu po nowo powstałym szlaku rowerowym własnym rowerem lub rowerami wypożyczonymi przez LGD ZS (liczba wypuczonych rowerów ograniczona).

Konferencja odbędzie się 29 lipca 2022 r. w Dworze Mościbrody (Mościbrody 53, gm. Wiśniew) od godz. 10.00. Zgłoszenia są przyjmowane do dnia 27 lipca 2022 r. do godz. 16:00 na adres: biuro@lgdsiedlce.pl. Liczba uczestników wydarzenia jest ograniczona. Udział w konferencji jest bezpłatny. Jest ona finansowana  ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie, Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.3 Przygotowanie i realizacja działań w zakresie współpracy z lokalną grupą działania PROW 2014-2020. Organizatorzy zapraszają osoby zajmujące się turystyką na obszarach wiejskich, Koła Gospodyń Wiejskich, właścicieli gospodarstw agroturystycznych, przedsiębiorców i wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje „Życie Siedleckie”.

(Oprac. KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%