Zamknij
REKLAMA

Przedszkole i żłobek jak z bajki

17:43, 21.06.2022 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Niepubliczne przedszkole i żłobek „Bajkowa Wyspa” w Pruszynie-Pieńkach to wyjątkowe miejsce na edukacyjnej mapie regionu.

- Rekrutacja w „Bajkowej Wyspie” trwa przez cały rok. Oczywiście, w miarę wolnych miejsc. W naszym przedszkolu i żłobku dzieci mają okazję łączyć zabawę i naukę, czyli to co jest niezbędne do harmonijnego rozwoju. Dokładamy wszelkich starań, żeby edukacja nie ograniczała się do poznania liczb, liter czy sylab. Staramy się, żeby dzieci rozwijały wszelkie zmysły, a to ma kluczowy wpływ na późniejsze życie, nie tylko szkolne - mówi Monika Mędza, dyrektor „Bajkowej Wyspy”.

Przedszkole zostało stworzone z myślą o ok. 80-100 maluchach. Dodatkowo żłobek może zaopiekować się 40 dzieci w wieku niemowlęcym i poniemowlęcym. Starszaki mają do dyspozycji cztery przestronne sale z odpowiednim zapleczem sanitarnym. Z kolei dla najmłodszej grupy przedszkolnej złożonej z dzieci w wieku od 10 miesiąca do 3 lat przygotowane są dwie duże sale, które stanowią idealne miejsce zabaw, odpoczynku i przygotowania do życia przedszkolnego.
W budynku przedszkolnym znajdują się również: osobna stołówka, szatnie, pomieszczenia administracyjne, sala gimnastyczna (100 m2) i jeden z elementów, który sprawia, że „Bajkowa Wyspa” jest wyjątkowa, czyli basen. 

Basen o wymiarach 6,2m x 7,15m  posiada zaplecze szatniowo-sanitarne oraz pomieszczenia techniczne. Jego niewielkie wymiary, nieduża głębokość i zawsze ciepła woda (około 30°C) sprawiają, że jest przyjazny i bezpieczny. Nikogo nie trzeba przekonywać, że korzyści płynące z regularnego pływania oraz ćwiczeń w wodzie są nie do przecenienia. Nie ma innej dyscypliny, która tak pozytywnie i dobroczynnie oddziałuje na organizm. Pływanie ma korzystny wpływ na układ krążenia i oddychania, stymulując pracę serca i płuc. Ruchy w wodzie zmuszają mięśnie do intensywnej pracy, powodując ich wzrost i rozciąganie, a przez to zwiększają ich moc i ruchomość. Z innych pozytywów należy wymienić hartowanie organizmu oraz działanie relaksacyjne.

- Korzystać z basenu mogą nasi podopieczni w ramach czesnego oraz dzieci pozaprzedszkolne, które mogą uczęszczać do szkółki pływackiej. Rodzice mają możliwość kontrolowania nauki pływania z góry, a do tego czerpać siły z tężni solankowej. Zajęcia na basenie są prowadzone od trzeciego roku życia. Dzieci ze żłobka mają za to nieograniczony dostęp do tężni solankowej - dodaje dyrektor placówki.

„Bajkowa Wyspa” to nie tylko basen i sale lekcyjne. To także dwa zewnętrzne place zabaw - jeden przygotowany dla dzieci żłobkowych, zaś drugi dla przedszkolaków. Ponadto, na tej samej działce, w nieodległym sąsiedztwie budynku i placów zabaw znajduje się las przystosowany do dziecięcych zabaw. Na jego terenie odbywają się rozmaite zajęcia: od zawodów sportowych, przez zabawy w ogromnej piaskownicy po spotkania z leśnikami opowiadającymi dzieciom o lesie i życiu zwierząt. Już w wieku przedszkolnym podopieczni „Bajkowej Wyspy” mają okazję poznać życie harcerskie od podszewki. 

- Mamy też własny ogródek, dzieci sieją warzywa, widzą jak rosną. Hodujemy, doglądamy, zrywamy, a dzieci na koniec mogą spróbować tego co sami stworzyli. Wyjątkowe w „Bajkowej Wyspie” jest to, że dziecko, które do nas przychodzi może otrzymać opiekę z rozmaitych stron: mamy gabinet integracji sensorycznej, gabinet logopedyczny i gabinet fizjoterapeutyczny. To ogromna wygoda dla rodziców, że dzieci odbierane przykładowo o 16:00 są już po wszelkich zajęciach niezbędnych do harmonijnego rozwoju. Mamy pół hektara lasu przystosowanego dla dzieci, więc na spacery nie musimy wychodzić poza nasz teren, który jest bezpieczny i ogrodzony. Jesteśmy samowystarczalni - przekonuje dyrektor Mędza.

Rytmika, joga dla dzieci, logopedia grupowa, korektywa, dogoterapia - to tylko niektóre z atrakcji przewidzianych dla przedszkolaków. W ramach współpracy z UPH Siedlce maluchy mają okazję wyjazdów do stadniny, w której mają możliwość kontaktu z końmi. 

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Bajkowa Wyspa” znajduje się w Pruszynie-Pieńkach przy ul. Siedleckiej 64. Wszelkich zainteresowanych skorzystaniem z bogatej oferty placówki zachęcamy do kontaktu mailowego: bajkowa_wyspa@wp.pl lub telefonicznego: 531 133 556.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%