Zamknij
REKLAMA

Coraz gorsza sytuacja w związku z koronawirusem

08:39, 26.10.2021 | BC
Skomentuj
REKLAMA

Pogarsza się sytuacja związana z kolejną falą koronawirusa. 

Jako najpoważniejsze problemy kierujący szpitalami na Mazowszu wskazują brak personelu, dodatków covidowych, obłożenie szpitali dziecięcych sezonowymi chorymi, problemy z budową izolatek i brak kadr by wydzielać oddziały.

W Siedlcach już od wielu dni na łóżkach w oddziale szpitala tymczasowego brakuje miejsc. Występuje bardzo duży problem z miejscami dla kolejnych zakażonych. dyrekcja placówki i prezes szpitala ocenia sytuację jako trudniejszą niż na szczycie trzeciej fali.

Wojewódzki Szpital Zakaźny od kilku tygodni zabiega o zgodę na zwiększenie liczby łóżek covidowych z kilkunastu obecnie funkcjonujących do ponad czterdziestu, które są potrzebne „na już”. Dyrekcja placówki wskazuje, że sześćdziesiąt łóżek to minimum tego co jest potrzebne od przyszłego tygodnia.

W poniedziałek obrady Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej rozszerzone zostały o wystąpienia dyrektorów mazowieckich szpitali. Kierujący placówkami służby zdrowia relacjonowali radnym jak przebiega walka z COVID-19 w ramach tzw. 4 fali pandemii.

(BC)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Im więcej chorych...Im więcej chorych...

2 0

Im więcej chorych tym więcej kasy dla lekarzy i pielęgniarek. Będą to ciągnąć do usranej śmierci. Gdzie ich sumienia? 09:23, 26.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%