Zamknij
REKLAMA

Nowy wóz strażacki dla OSP Wodynie

16:04, 18.10.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki wsparciu z budżetu Mazowsza strażacy z OSP Wodynie zakupili nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy Scania P450 linii XT.

Samochód przekazała członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska.

Całkowity koszt zakupu pojazdu wyniósł ponad 1,1 mln zł. Samorząd Mazowsza wsparł realizację tego projektu dotacją celową w wysokości 100 tys. zł w ramach programu „Wsparcie finansowe na doposażenie jednostek OSP”. Pozostała część pochodziła z Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz wsparcia lokalnych firm i środków własnych gminy.

– Cieszę się niezwykle z faktu, że władze Mazowsza mogły wesprzeć gminę w staraniach o zakup tego pojazdu. Jego nowoczesne wyposażenie pozwoli ochotnikom na błyskawiczną reakcję i podjęcie skutecznych akcji ratowniczych. Wierzę, że samochód ten będzie służył jednostce przez bardzo długie lata – podkreślała członek zarządu Janina Ewa Orzełowska.

Klucze do wozu odebrał Prezes OSP w Wodyniach Kamil Parobczy, który przekazał je kierowcy, aby ten uruchomił sygnały dźwiękowe i świetlne.

W uroczystości udział wzięli także: poseł Krzysztof Tchórzewski, komendant Miejski PSP w Siedlcach, st. bryg. Andrzej Celiński oraz wójt gminy Wodynie Wojciech Klepacki.

 

fot. Sebastian Jajszczak

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%