Zamknij
REKLAMA

Na co, ile i dla kogo? Wyniki kolejnego naboru RFIL

09:01, 01.04.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce. Które inwestycje z naszego regionu tym razem znalazły się na liście kandydatów do rządowego wsparcia?

POWIAT GARWOLIŃSKI

Spore środki spłyną do powiatu garwolińskiego. Gmina wiejska Garwolin otrzyma 2 617 000 zł na budowę obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce. Z kolei gmina miejska zostanie wsparta kwotą 1 800 000 zł w kwestii realizacji Skweru Solidarności, który jest sercem Garwolina. Ponadto do gminy Górzno trafią 2 000 000 zł. Środki te zostaną wykorzystane do przebudowy dróg Górzno-Kolonia - Aleja Kasztanowa oraz Samorządki-Kolonia - Wólka Ostrożeńska.

2 000 000 złotych trafią do gminy Maciejowice. Zostaną one przeznaczone na inwestycję dotycząca budowy Urzędu Gminy przy ul. Sportowej w technologii pasywnej. 5 200 000 zł przeznaczy powiat na budowę nowego budynku placówki socjalizacyjnej dla dzieci umieszczonych w instytucjonalnej pieczy zastępczej. Gmina Żelechów otrzyma 724 278 zł na przebudowę drogi Nowy Goniwilk - Piastów. Do Łaskarzewa popłynie 1,1 mln złotych - 600 tysięcy na przebudowę drogi gminnej na terenie miasta do wsi Leokadia oraz 500 tysięcy na przebudowa dróg gminnych Dąbrowa - Aleksandrów - Izdebno oraz Izdebno Kolonia - Wola Rowska.

Kwotą 500 tysięcy złotych zostanie dofinansowana rozbudowa Publicznego Przedszkola w Miastkowie Kościelnym. W gminie Parysów - za 1 520 000 zł - dojdzie przebudowy ulic Spokojnej, Żeromskiego i Sienkiewicza. 4 230 000 złotych otrzyma gmina Pilawa na przebudowę sieci dróg w mieście o łącznej długości 1,340 km. 400 tysięcy złotych powędruje do gminy Trojanów na przebudowę drogi w Damianowie.

POWIAT ŁOSICKI

Gmina Huszlew otrzyma 500 tysięcy złotych na zakup ciągnika rolniczego, wozu asenizacyjnego, pługu hydraulicznego, kosiarki bijakowej oraz przyczepy ciągnikowej dwuosiowej. Tyle samo środków powędruje do powiatu w celu zamontowania czterech zestawów fotowoltaicznych w: budynku Starostwa Powiatowego w Łosicach, Zespołu Szkół Nr 2, Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Zespołu Szkół Nr 3. 1 350 000 zł zostanie przeznaczonych na modernizację stadionu miejskiego w Łosicach (wymiana darni na płycie boiska, system drenażu i nawodnienia, przyłącze kanalizacji deszczowej, pompownia podnosząca ciśnienie, system oświetlenia i nagłośnienia oraz cała infrastruktura towarzysząca - bieżnie, trybuny itp.).

POWIAT MIŃSKI

Gmina Cegłów ma otrzymać 2 800 000 złotych na budowę sieci kanalizacyjnej. Na ogromny zastrzyk gotówki mogą liczyć w Halinowie. Tamtejszej gminie miejsko-wiejskiej przyznano 7 200 000 zł na kompleksowe rozwiązanie problemów komunikacyjnych Sulejówka i gminy Halinów poprzez przebudowę tunelu w ul. Przejazd wraz z nową infrastrukturą dojazdową. Cała inwestycja ma kosztować prawie 60 milionów złotych. 2 500 000 złotych trafi do powiatu mińskiego z przeznaczeniem na generalny remont auli w ZS nr 1 w Mińsku Mazowieckim.

1,2 mln zł trafi do gminy Dębe Wielkie na przebudowę ulic Olszowej i Brzozowej. 100 tysięcy więcej zostanie przelanych na konto gminy Jakubów, w której planowane są: przebudowa i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Mistowie oraz budowa studni głębinowej w Leontynie. Do Latowicza trafi milion złotych na inwestycję, która obejmie odnowienie centrum miejscowości na zasadzie utwardzenia placu przy kościele płytami ażurowymi, wykonania ciągów samochodowych i pieszych z kostki betonowej itd. 2,5 mln zł to wsparcie inwestycji w gminie Siennica - konkretnie stworzenia projektu oraz modernizacji Stacji Uzdatniania Wody.

Za ponad 20 milionów powstanie w Sulejówku pływalnia wraz z basenami. Kwotę dwóch milionów do tej inwestycji dołoży RFIL. 

POWIAT SIEDLECKI

W gminie Zbuczyn za 10 mln złotych powstanie przedszkole. W 14% do inwestycji dołoży się RFIL. Za 2 miliony złotych na terenie gminy Wiśniew powstanie Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Korczew otrzyma 2 081 256,12 na przebudowę i rozbudowę budynku stacji uzdatniania wody, w tym adaptacji pomieszczeń, termomodernizacji, zmianie połaci dachowych budynku. Do gminy Mordy trafi 3 883 330,87 w celu budowy sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w Krzymoszach i Leśniczówce oraz oczyszczalni ścieków w tej drugiej miejscowości. Za 800 tysięcy złotych w gminie Paprotnie dojdzie do rozbudowy istniejącego systemu kanalizacyjnego. 

Gmina Siedlce otrzyma 3 666 921,15 otrzyma przebudowę drogi gminnej w miejscowości Purzec. Za 1,5 mln złotych gmina Skórzec przebuduje i rozbuduje budynek Urzędu Gminy w celu zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, dostosowania ciągów komunikacyjnych i wyjść ewakuacyjnych do obowiązujących przepisów, zmiany sposobu użytkowania części pomieszczeń w budynku.

POWIAT SOKOŁOWSKI

1,5 mln złotych trafi do gminy Bielany na przebudowę drogi gminnej w miejscowości Dmochy-Rogale. Sąsiedzi z północy z gminy Ceranów otrzymają wsparcie w kwocie 800 tysięcy złotych na budowę instalacji fotowoltaicznych dla budynków: Urzędu Gminy Ceranów, Ośrodka Zdrowia w Ceranowie oraz świetlic wiejskich w miejscowościach Noski, Lubiesza, Rytele Suche i strażnic OSP. Gmina miejska Sokołów Podlaski może planować wydanie 1 743 138,73 zł na przebudowę konstrukcji dachu Sokołowskiego Ośrodka Kultury i adaptacje części poddasza na na pomieszczenia kulturalne. Z kolei gmina wiejska otrzyma 750 tysięcy złotych na przebudowę drogi Kostki - Skibniew.

6 000 000 zł zostanie przeznaczonych na przebudowę drogi powiatowej nr 3923 - Sawice - Bronisze - Czaple - Andrelewicze. 1 064 500 zł trafi do gminy Repki na modernizację i montaż oświetlenia ulicznego oraz montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej. Za 1,5 mln zł w Sterdyni powstanie  infrastruktura sportowa oraz dojdzie do zagospodarowania terenu na stadionie, który znajduje się w
bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkół w Sterdyni. W zakres inwestycji wchodzi: budowa budynku, budowa boiska wielofunkcyjnego, budowa kortu tenisowego, budowa miejsc parkingowych.

POWIAT WĘGROWSKI

2,5 mln złotych trafi do gminy Miedzna w celu rozbudowy systemu kanalizacyjnego. W gminie Liw powstanie sala gimnastyczna przy Samorządowej SP. Inwestycja zostanie dofinansowana kwotą 3 022 000 zł. Powiat otrzyma 4,5 mln złotych na modernizację i dostosowanie dawnego budynku gimnazjum do potrzeb szkolnictwa specjalnego w Węgrowie. Tyle samo trafi do gminy Wierzbno, która planuje termomodernizację szkół podstawowych w Wierzbnie i Krypach.

Dwa miliony złotych trafi do Korytnicy. Pieniądze zostaną zainwestowane w rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej w Pniewniku o salę gimnastyczną z zapleczem oraz niezbędną infrastrukturą konieczną do prawidłowego funkcjonowania obiektu wraz z instalacjami.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

***** ******** ***

6 0

Sugeruję zmianę nazwy na prawidłową: Rządowy Fundusz Inwestycji Lojalnych (pisowi) 11:52, 01.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%