Zamknij

Ponad 10 mln zł na inwestycje w służbie zdrowia

12:19, 17.03.2021 RED Aktualizacja: 06:50, 20.03.2021
Skomentuj

Decyzją radnym województwa kolejne inwestycje w Siedlcach i w Garwolinie otrzymają wsparcie z budżetu województwa. W sumie ponad 10 mln zł zostanie przeznaczone na doposażenie i prace modernizacyjne w siedleckim szpitalu wojewódzkim, w szpitalu w Garwolinie oraz w podstacji pogotowia w Kałuszynie.

Pandemia nie odpuszcza, a wręcz nasila się z dnia na dzień, a co za tym idzie rosną także potrzeby placówek medycznych zauważa członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. – Na szczęście nasza sytuacja finansowa jest na tyle stabilna, że pozwala nam reagować na wpływające do nas prośby i przeznaczać kolejne środki na inwestycje – podsumowuje.

W sumie dzięki decyzji radnych do szpitala wojewódzkiego i stacji pogotowia trafi ponad 10 mln zł. Jak zauważa członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska liczy się każda złotówka i każde wsparcie. – Inwestycja w nasze szpitale i placówki medyczne, to przede wszystkim inwestycja w zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców. A to w czasie pandemii jest naszym głównym priorytetem.

6,4 mln zł dla szpitala w Siedlcach

Wśród nowych zadań, planowanych do przeprowadzenia w tym roku w wojewódzkim szpitalu w Siedlcach, pojawiła się wymiana wyposażenia diagnostycznego pracowni endoskopowej. Na ten cel w tym roku władze regionu przeznaczą blisko 2 mln zł. Pozostałe ponad 4 mln zł zasil inwestycje już rozpoczęte jak: adaptacja budynku administracyjno–technicznego kotłowni szpitalnej oraz części budynku hali kotłowni, utworzenie ośrodka udarowego oraz wykonanie robót w budynku technicznym.

2 mln zł dla szpitala w Garwolinie

Szpital w Garwolinie otrzyma dodatkowe 2 mln zł na przeprowadzenie modernizacji pomieszczenia przeznaczonego na archiwum zakładowe (507 tys. zł), budynku D (727 tys. zł) ,w którym prowadzona jest działalność Oddziału Dziennego Rehabilitacji Dorosłych oraz pomieszczeń  w budynku administracyjno-leczniczym (773 tys. zł), w zakresie ich dostosowania do pracy w warunkach zwiększonego reżimu sanitarnego oraz wymogów Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą.

Utworzenie podstacji ratownictwa medycznego w Kałuszynie

1,2 mln zł w tym roku oraz 660 tys. zł w 2022 r. władze regionu przeznaczą na budowę podstacji ratownictwa medycznego w Kałuszynie. Obecnie zespół stacjonuje w wynajmowanym lokalu niespełniającym standardów obowiązujących w ratownictwie medycznym oraz wymogów sanitarnych. W obiekcie nie ma m.in. zaplecza do dezynfekcji ambulansów, co w obecnej sytuacji epidemiologicznej stanowi duży problem.

Budowa budynku administracyjno-biurowego w Liwie

300 tys. zł w tym roku oraz kolejnych 715 tys. zł w przyszłym roku otrzyma Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie na budowę budynku administracyjno-biurowego w celu stworzenia miejsc dostosowanych do funkcji administracyjnych i biurowych, w tym min. kasy ze sklepem muzealnym oraz pracowni dokumentacji.

Zagospodarowanie terenu w Mazowieckim Centrum Edukacji Ekologicznej w Kaliskach

150 tys. zł otrzyma Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych na wykonanie projektu zagospodarowania terenu na potrzeby edukacji ekologicznej, wykonania nowej elewacji wilii Julin i wymiany źródła ciepła z olejowego na pompę ciepła w siedzibie Mazowieckiego Centrum Edukacji Ekologicznej w Kaliskach.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%