Zamknij
REKLAMA

Przebieg obwodnicy według prezydenta

13:52, 19.02.2021 | RED
Skomentuj
REKLAMA

Konsultacje społeczne dotyczące wariantu przebiegu obwodnicy Siedlec w ciągu drogi krajowej nr 63 dobiegły końca. Zakończyły się 19 lutego br. 

Tego samego dnia w Urzędzie Miejskim w Siedlcach odbyła się konferencja prasowa prezydenta Andrzeja Sitnika. Przedstawił on propozycję miasta w tej ważnej, budzącej duże emocje społeczne sprawie. 

Prezydent Sitnik poinformował, że 12 lutego otrzymał od posła Krzysztofa Tchórzewskiego zaproszenie do dyskusji w sprawie przebiegu tej drogi. Poza nim w spotkaniu miał uczestniczyć wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski, przewodniczący rady gminy Siedlce, radni miejscy, sołtys Chodowa i przedstawiciele mieszkańców. 

- Chciałem przekonać te osoby do wspólnego projektu przebiegu obwodnicy i podjęcia stanowiska. 17 lutego otrzymałem od posła Tchórzewskiego informację o odwołaniu spotkania, które miało się odbyć 22 lutego. Poseł stwierdził, że w związku z tym, że konsultacje w tej sprawie kończą się 19 lutego to takie spotkanie jest bezprzedmiotowe. Szkoda, że się nie odbyło. Liczyłem, że przekonam wszystkich i zaprezentujemy jeden projekt – powiedział podczas konferencji Sitnik.

W trakcie konsultacji wójt Henryk Brodowski przedstawił dwie propozycje. Jedna to przebieg obwodnicy po zachodniej stronie rzeki Muchawka i drugi po jej wschodniej stronie. 
Jak powiedział prezydent propozycja miasta jest inna. Urząd nie zgadza się aby droga przebiegała w strefie Natura 2000. 

- Moja propozycja jest taka aby nowa obwodnica przed rondem przy ulicy Warszawskiej, łączyła się z drogą nr 2. Potem droga biegłaby na Muchawką, ulicą Warszawską, a następnie na torami kolejowymi. W możliwie najwęższym miejscu przecinałaby teren Natura 2000. Widziałbym to jako estakadę, ponieważ wpływ w ingerencję w środowisko byłby najmniejszy. Następnie przechodzimy całkowicie poza tym terenem i w drodze nr 63 łączymy się z przebiegiem obwodnicy, w miejscu gdzie wskazał wójt gminy. Jestem przekonany, że jest to dobry projekt, który komunikuje miasto – wyjaśnił prezydent Sitnik. 
Mówiąc, że jest to dobry projekt zaapelował o jego poparcie. Włodarz miasta zaznaczył jednak, że głównym inwestorem budowy jest GDDKiA.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%