Zamknij
REKLAMA

Milowe kroki w kierunku dokończenia A2

14:42, 19.01.2021 | KS
Skomentuj
REKLAMA

Już tylko formalności brakuje do podpisania umowy dotyczącej realizacji autostrady A2 na odcinku Groszki - Gręzów.

Dobiegła końca procedura przetargowa na zaprojektowanie i budowę autostrady A2 Groszki - Gręzów. To trzeci i ostatni odcinek trasy łączącej Mińsk Mazowiecki z Siedlcami. Podpisanie umowy jest kwestią czasu, bowiem wykonawca musi jedynie przedstawić gwarancje należytego wykonania robót.

- Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa po nowym śladzie ok. 13 km autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę w przyszłości trzeciego pasa ruchu. Powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego - czytamy na stronie GDDKiA.

Wiosną bieżącego roku podpisane zostały umowy na dwa kolejne odcinki autostrady pomiędzy węzłami: Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Przewidywany termin ukończenia prac to jesień 2023 r.

To nie koniec dobrych informacji dla kierowców. Na kolejny fragment od Siedlec do Białej Podlaskiej toczą się cztery postępowania przetargowe. 23 grudnia 2020 r. GDDKiA otworzyła oferty na odcinek węzeł Siedlce Zachód - rejon m. Malinowiec, a 5 stycznia br. na węzeł Łukowisko – rejon miejscowości Swory.

Osiem ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie i budowę około 14-kilometrowego odcinka autostrady A2 pomiędzy rejonem miejscowości Swory a węzłem Biała Podlaska. Dokumenty powinny zostać podpisane do kwietnia 2021 roku. Zwycięzca przetargu zobowiązał się skończyć wszelkie prace w ciągu 33 miesięcy od daty zawarcia umowy. 

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%