Zamknij
REKLAMA

Miejska oświata przed nowym rokiem

16:00, 02.08.2020 | L.K
Skomentuj
REKLAMA

Wakacje w pełni, sokołowskie szkoły przygotowują się na przyjęcie uczniów we wrześniu, tak na naukę zdalną, jak i na stacjonarną.
Aż 72 laptopy udało się pozyskać z rządowych programów wsparcia uczniów i nauczycieli, którzy mają problem z dostępem do sprzętu do zdalnej edukacji.
Sokołowskie szkoły dostały komputery. Ich rozdysponowanie, zgodnie z zasadami projektów, było zadaniem dyrektorów szkół. W ramach projektu „E-pomoc dla szkół w mieście Sokołów Podlaski”, realizowanego w ramach programu „Zdalna Szkoła” Ministerstwa Cyfryzacji, otrzymaliśmy 32 laptopy.
Z drugiej edycji tego samego projektu, w ramach programu „Zdalna Szkoła+” pozyskano kolejnych 40 laptopów.
W pierwszej edycji („Zdalna szkoła”), ważne było kryterium dochodowe. Dyrektorzy szkół mieli ocenić, które dzieci nie uczestniczą w zajęciach nauki zdalnej z powodu braku sprzętu. W drugim etapie kryterium była wielodzietność rodzin. Rodziny wielodzietne często nie są w stanie zapewnić sprzętu wszystkim dzieciom.
Nie wiadomo jeszcze, jak po 1 września br., będzie wyglądać rzeczywistość. Miejskie szkoły, jak co roku, podczas wakacji, poprawiają swoją warunki lokalowe. Największe remonty przeszły Szkoła Podstawowa nr 4 i Miejskie Przedszkole nr 2. Z kolei termomodernizację przeszła SP nr 4, przy ul. Kupientyńskiej 15, w głównym budynku dydaktycznym oraz budynku klas zerowych. Przy ul. Kościuszki 31, w Miejskim Przedszkolu nr 2, wykonano remont instalacji centralnego ogrzewania.
 

(na podst. um sokołów podl.)

(L.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

KoronkaKoronka

0 0

Dobrze, że szkoły przygotowują się na zdalną edukację, ten wariant jest najbezpieczniejszy w semestrze zimowym 17:36, 02.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz