Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Mordów z wizytą w komendzie

17:04, 13.01.2020 | KS
REKLAMA
Skomentuj

Zapoznanie z codzienną służbą policjantów to temat przewodni wycieczki siódmoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Mordach, którzy odwiedzili siedlecką komendę.

Podczas zwiedzania siedziby siedleckiej policji, młodzież odwiedziła stanowisko dowodzenia oficera dyżurnego, pomieszczenie przejściowe dla osób zatrzymanych, strzelnicę, obejrzała także film przybliżający historię policji w Siedlcach. Sierż. sztab. Daniel Soszyński z Wydziału Ruchu Drogowego KMP Siedlce przypomniał uczestnikom zasady bezpiecznego poruszania się w przestrzeni miejskiej, apelując przy tym do słuchaczy o dbanie o własne bezpieczeństwo, noszenie odblasków i nie korzystanie z telefonów podczas przechodzenia przez przejścia dla pieszych. Omówił również temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu w trakcie nadchodzących ferii zimowych.  St. sierż. Barbara Jastrzębska z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KMP Siedlce przybliżyła specyfikę służby w Policji oraz omówiła prace poszczególnych pionów naszej jednostki.

Młodzież miała okazję zapoznać się z wystawą dotycząca powstania Policji na terenie powiatu i miasta Siedlce, która prezentowana jest w sali konferencyjnej KMP Siedlce. Dużym zainteresowaniem cieszyły się praktyczne zajęcia z asp. sztab. Markiem Sienkiewiczem - kierownikiem Ogniwa Techniki Kryminalistycznej, podczas których uczniowie dowiedzieli się, jakie ślady zabezpieczane są m. in. na miejscu zdarzenia drogowego. Mieli również okazję pobrać odbitki linii papilarnych.

(KS)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone