Pogoń przegrała z Jagiellonią

20:45, 22.06.2019 KS Aktualizacja: 20:46, 22.06.2019

Jagiellonia Białystok wygrała 3:0 z Pogonią Siedlce. Dla obu drużyn to był pierwszy letni sparing.

W pierwszej połowie siedlczanie radzili sobie przyzwoicie na tle piątej drużyny poprzedniego sezonu w ekstraklasie. Pogoniści nie przejęli się brakiem kontuzjowanych: Rafała Misztala, Damiana Mosiejki, Adama Mójty oraz Andrzeja Rybskiego. Siedlczanie sprawdzali możliwości czterech zawodników. W obronie zaprezentował się Oskar Koprowski z ŁKS Łódź, po skrzydle biegał jego klubowy kolega Jakub Romanowicz, w środku pola swoje atuty pokazywał Patryk Kostyk (Mławianka Mława), zaś w ataku wystąpił Kacper Wełniak.

Trener Kamil Socha był zadowolony z postawy swojej drużyny w pierwszej bezbramkowej połowie: - Tak naprawdę nie pozwoliliśmy Jagiellonii na stworzenie jakiejkolwiek sytuacji. Mogliśmy mieć rzut karny, ponieważ piłka po strzale Wełniaka trafiła w rękę rywala, a piłka zmierzała do bramki. To są sparingi, więc nie zwracamy uwagi na takie rzeczy.

Po przerwie działo się więcej. Siedlczanie zaczęli odważnie, jednak efektu nie dały ani oskrzydlające akcje, ani dośrodkowania ze stałych fragmentów gry. W 54 minucie gola zdobył Patryk Klimala, który celnie główkował po wrzutce Jakuba Wójcickiego. Pogoniści byli najbliżej wyrównania po centrze z rzutu rożnego, zgraniu Sebastiana Krawczyka i sytuacyjnym strzale Wełniaka. Hubert Gostomski chwycił wolno lecącą piłkę. Minimalna porażka zmieniła się w wysoką w ciągu kilkudziesięciu sekund. Najpierw pięknie przymierzył Szymon Łapiński, a następnie Klimala przerzucił piłkę nad wychodzącym Józefem Burtą. - W drugiej połowie widać było dużą różnicę. Momenty były fajne, potrafiliśmy zagościć pod bramką przeciwnika. Wynik jest sprawą drugorzędna. Jak się wychodzi grać to każdy chce wygrywać, ale dla mnie najważniejsza była postawa zawodników. Pierwsza połowa pokazała, że ten zespół potrafi fajnie grać w piłkę. Jestem zbudowany. Chwała dla młodzieżowców z roczników 2000 i 2001, że potrafili postawić się tak dobrej drużynie - podsumował Socha.

Trener Pogoni zapowiedział, że jeden z testowanych w meczu z Jagiellonią zapracował na angaż. Kolejni sprawdzani piłkarze mają pojawić się w Siedlcach w przyszłym tygodniu. Zostaną ocenieni po postawie w treningach i gierce wewnętrznej zaplanowanej na przyszły weekend.

W środę 3 lipca Pogoń zagra w Łęcznej z ligowym rywalem - Górnikiem.

Pogoń Siedlce – Jagiellonia Białystok 0:3 (0:0)

Bramki: Patryk Klimala 54, 80, Szymon Łapiński 79

Pogoń: 95. Piotr Smołuch (46, 1. Józef Burta) – 21. Adam Pazio (46, 16. Sebastian Krawczyk), 25. Maciej Wichtowski (46, 15. Paweł Łydkowski), 18. Oskar Koprowski, 14. Bartłomiej Olszewski (46, 6. Tomasz Margol) – 7. Jakub Romanowicz (46, 5. Kamil Walków), 13. Piotr Marciniec (72, 14. Bartłomiej Olszewski), 6. Patryk Kostyk (72, 93. Bartosz Wiktoruk), 93. Bartosz Wiktoruk (46, 99. Dominik Barciak), 11. Dariusz Brągiel (46, 10 Tomasz Zając) – 20. Kacper Wełniak (72, 22. Jakub Płomiński)