Zamknij

Cyfryzacja edukacji. Te dzieci mogą liczyć na darmowe laptopy do nauki

08.26, 25.01.2023 Źródło: KPRM Aktualizacja: 08.35, 25.01.2023
Skomentuj Zdjęcie z konferencji prasowej. Fot. KPRM
REKLAMA

760 mln złotych na laptopy dla uczniów klas czwartych. Premier Mateusz Morawiecki i minister Przemysław Czarnek ogłosili nowy program dotyczący cyfryzacji edukacji.

Pandemia COVID-19 sprawiła, że zarówno nauka jak i praca przeszła na tryb zdalny. Wielu uczniów w tym czasie miało jednak problem z lekcjami online. W 2022 r. rząd realizował projekt, w którym la[topy, tablety czy komputery trafiły do ponad 200 tysięcy uczniów z terenów popegeerowskich.

Teraz rząd chce iść krok dalej i rozpocząć wieloletni program dotyczący cyfryzacji edukacji. 

- Planujemy co rok kupować laptopy dla 4-klasistów. Jest to ważna inwestycja w edukację młodych ludzi i znaczące odciążenie budżetów rodzinnych. Uczniowie, którzy otrzymają nowy sprzęt, będą mogli korzystać z laptopów w następnych latach nauki w szkole podstawowej - informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. 

Na ten cel przeznaczone ma zostać 760 mln zł. 

- Czas ostatecznie wprowadzić polską szkołę w XXI wiek i przenieść system nauczania naszych dzieci na jak najwyższy poziom. Dzisiaj komputer jest już niezbędnym instrumentem, aby w pełni korzystać z dobrodziejstw współczesnego systemu edukacji - mówi premier Mateusz Morawiecki. 

Dlaczego tylko 4-klasiści? 

Jak wskazuje premier, to właśnie wtedy uczniowie rozpoczynają naukę większej liczby przedmiotów, niż w klasach 1-3, a także rozpoczynają zajęcia z informatyki. Ponadto będą realizować podstawę programową, w której komputery są potrzebne. 

- Dodatkowo nauczyciele będą mogli prowadzić zajęcia dla uczniów, którzy będą korzystać z laptopów tej samej jakości. 4-klasiści będą mieli do nich równy dostęp - wskazuje KPRM.

(Źródło: KPRM)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%