Zamknij

Duże zmiany od 1 stycznia! Zyskają emeryci i renciści

12.39, 05.12.2022 .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Korzystanie z legitymacji emeryta-rencisty, która uprawnia do korzystania z ulg i zniżek ma być od początku 2023 roku dużo prostsze. Wkrótce wejdzie ważna zmiana. 

Ważna zmiana od 1 stycznia

Do tej pory legitymacja wydawana była jedynie w postaci plastikowej karty. Od 1 stycznia 2023 roku będzie można korzystać z elektronicznej wersji legitymacji emeryta i rencisty, którą wydaje ZUS. 

- Elektroniczną legitymację będzie można dodać do wirtualnego portfela w postaci dokumentu mLegitymacja - podaje Super Express.

Nie będzie ona obowiązkowa, a wydane do tej pory dokumenty zachowują ważność. Elektroniczne wersje mają być wydawane na wniosek zainteresowanych osób.

Jakie zniżki mogą otrzymać seniorzy, dzięki legitymacji? 

Korzystanie z legitymacji emerytom i rencistom daje możliwość korzystania z takich ulg jak zniżki na przejazdy komunikacją miejską i ulgi na przejazdy kolejowe. To także możliwość odliczenia od dochodu wydatków na leki (osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności i renciści), a także zwolnienie z części opłat za rehabilitację. 

- Emeryci i renciści uzyskują ponadto zniżki i ulgi w ośrodkach uzdrowiskowych i placówkach kultury, a także zniżki w teatrach, muzeach czy kinach - wskazuje o2.pl

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%