Zamknij
REKLAMA

Posłanka zszokowała wszystkich. "Drzewa trzeba wyciąć, bo zabierają tlen"

12:35, 21.09.2021 | M.O.
Skomentuj Fot. Screen z Youtube
REKLAMA

Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Maria Kurowska na posiedzeniu Komisji Ochrony Środowiska zaskoczyła. - Drzewa trzeba wycinać, bo w pewnym wieku zaczynają zabierać tlen, zamiast go produkować - powiedziała. Nagranie z jej udziałem stało się hitem. 

Polityk próbując usprawiedliwiać masową wycinkę drzew. 

W nagraniu można usłyszeć, że drzewo jest po to, by je kiedyś ściąć. Kurowska drzewa porównuje do pszenicy, która dojrzewa, żeby mieć ziarno. 

- Drzewa dorastają do pewnego wieku i należy je wyciąć, bo po to (drzewo - przyp. red.) rosło. Po to czerpało korzyści, żeby teraz nam je zwrócić - dodawała. 

To nie był jednak koniec wywodu posłanki.

- Nie jest to też tak z ekologią, że musimy trzymać mnóstwo starych drzew (...) bo te stare drzewa nie tylko nie produkują tlenu, ale jest wręcz proces odwrotny. One wyciągają z atmosfery tlen - mówiła.

Jej słowa są teraz bardzo szeroko komentowane. 

Posłanka Klaudia Jachira (PO) zastanawia się, czy "nie pozwać Kurowskiej za obrazę moich uczuć religijnych". 

Słowami polityk Zjednoczonej Prawicy zaskoczony jest także prof. Zbigniew Karaczun z SGGW. W rozmowie z Faktem, ekspert Koalicji Klimatycznej określa słowa Kurowskiej jako "głupoty".

Dodaje również, że stare drzewa wytwarzają tlen i "im większa jest korona, tym więcej jest tego tlenu wytwarzane".

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

Obserwator II.Obserwator II.

1 0

Wśród posłów a szczególnie Pisu też bywają ludzie o "twarzach specjalnej troski".Nie są to moje słowa a słowa ich przełożonego czyli Jarosława Kaczyńskiego,który zapomniał,że nie tylko opozycja na takich ludzi lecz i w jego gronie nie brakuje takich osób,więc nie dziwi mnie takie stwierdzenia o wycince drzew bo jak widać to oni mają chyba zakodowane w swoich mózgach,że wycinać jest najlepiej a co potem to już oproblem opozycji jeśli wygrają wybory. 19:03, 21.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zwierzzwierz

1 0

Trzeba jasno nazwać tą osobę: TO IDIOTKA 11:18, 22.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

emerytemeryt

0 0

Niestety takich ludzi wybieramy bo dostaliśmy 500 + oraz obietnice wyższych emerytur. Głupota nie boli. To dotyczy głosujących i wybieranych . W naszym regionie takich jest dużo. 19:28, 22.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%