Zamknij
REKLAMA

Bierzesz te leki? Sprawdź numer partii! Części z nich trzeba się pozbyć!

18:00, 04.03.2021 | .
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne fot. depositphotos.com
REKLAMA

Kilka partii leków stosowanych w leczeniu astmy oraz obturacyjnej chorobie płuc zostało wycofanych przez Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Pacjenci powinni zaprzestać ich stosowania i oddać je do utylizacji. 

W trybie natychmiastowym Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z aptek preparaty Bufomix Easyhaler i Formoterol Easyhaler. 

GIF wydał już oficjalny komunikat w tej sprawie. 

Decyzje wydano na podstawie informacji, która dotarła do Głównego Inspektoratu Sanitarnego z Fińskiej Agencji Leków Fimea. Podmiotem odpowiedzialnym jest firma Orion Corporation z Finlandii.

Produkty zostały wycofane prewencyjnie. Poinformowano leki mogą być obarczone wadą jakościową inhalatora Easyhaler w zakresie komory zbiorczej, a tam znajduje się proszek do inhalacji.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podał szczegóły dotyczące wycofanego proszku do inhalacji o nazwie Formoterol Easyhaler (12 miligramów/dawka). To produkty o numerze serii 2006402 (termin ważności 05.2022) i 2035257 (termin ważności 11.2022). 

W przypadku leku o nazwie Bufomix Easyhaler (320 mcg + 9 mcg/dawka) chodzi o produkt o numerze serii  2032584 z terminem ważności do października 2022 roku. 

Pacjenci, którzy posiadają leki o wymienionych numerach seryjnych powinni zaprzestać ich stosowania i oddać je do utylizacji, np. w specjalnych punktach w aptekach.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%