16 stycznia w Suchożebrach odbył się IV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda”, który po raz kolejny zgromadził mieszkańców gminy przy dźwiękach bożonarodzeniowych melodii. Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem „Gdy się Chrystus rodzi” i stała się wyjątkową okazją do wspólnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia poprzez muzykę i śpiew.
Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z całej gminy: przedszkolaki oraz uczniowie Zespołu Szkół Publicznych im. Henryka Sienkiewicza w Suchożebrach, Zespołu Oświatowego w Krynicy i Zespołu Oświatowego w Krześlinie. Gościnnie wystąpiła także grupa wokalna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suchożebrach. Publiczność miała okazję wysłuchać aż 20 kolęd i pastorałek, wykonanych z zaangażowaniem, wrażliwością muzyczną i autentycznością, które wywołały gorące reakcje widzów.
Organizatorzy podkreślali, że przegląd to nie tylko prezentacja umiejętności wokalnych najmłodszych artystów, ale przede wszystkim pielęgnowanie tradycji bożonarodzeniowych i wzmacnianie więzi w lokalnej społeczności. Wydarzenie sprzyja integracji środowiska przedszkolnego i szkolnego, a także pozwala młodym uczestnikom rozwijać wrażliwość artystyczną.
Nieocenione wsparcie w organizacji przeglądu zapewnili sponsorzy, dzięki którym każdy uczestnik mógł poczuć się wyróżniony.
IV Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda” po raz kolejny pokazał, że wspólne muzykowanie i kultywowanie bożonarodzeniowych tradycji mają ogromne znaczenie w budowaniu więzi międzyludzkich. Wydarzenie pozostawiło po sobie wiele pozytywnych emocji i na długo zapisze się w pamięci zarówno uczestników, jak i publiczności.

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz