Zamknij

Dziennikarze polecają

20:02, 13.09.2023 .
Skomentuj

Powieści w sam raz na coraz dłuższe wieczory.

„Wróźda” Agata Kunderman, wydawnictwo Initium

Jedna krótka wiadomość może zburzyć spokój budowany przez lata. Przekonuje się o tym Joanna, która po śmierci córki i walce z ciężką depresją zaczyna nowe życie. Jednak pewnego dnia dzwoni telefon, a tajemniczy mężczyzna w słuchawce twierdzi, że mała Tosia nigdy nie umarła. Na dowód swoich słów wysyła Joannie zdjęcie. Dziecko na nim jest łudząco podobne do jej córki.Przeciwko tej teorii przemawia niemal wszystko: zaginięcie dziecka, znalezienie ciała i badania DNA, które wykonano. Jednak intuicja matki każe jej rozpocząć prywatne śledztwo. Joanna odkrywa, że sprawa śmierci jej dziecka wiąże się dziwnie ze śmiercią innej dziewczynki z drugiego końca Polski. Wypływa kilka tajemnic sprzed lat. Wypływa również twarz ze starej fotografii, która jest dowodem na to, że w życiu Joanny było więcej kłamstw niż prawdy. Mnożą się pytania, jednak jedno jest najważniejsze: czy Tosia naprawdę żyje?Porywający thriller, w którym nic nie jest takie, jakim się wydaje. Jeden z najlepszych debiutów ostatnich lat! Zanurz się w mrocznym świecie tej niezwykłej historii, gdzie krótka wiadomość stawia wszystko na głowie, budzą się stare demony, a nieustający niepokój od pierwszej strony trzyma w napięciu do samego końca."Między nią a Katariną jest tylko kilka cienkich nitek powiązań, ale na razie muszę kurczowo się ich trzymać. Dzięki nim być może dowiem się prawdy o tym, co stało się z moim dzieckiem. Siedzi we mnie dziwne uczucie, że wiedza o tym wszystkim to ostatnie, czego mi brakuje, by móc zacząć żyć"                (opis wydawcy)

„Klatwa Kani” Jagna Rolska, wydawnictwo MiętaGina

Znana gdyńska celebrytka, traci władzę w nogach w wypadku samochodowym, w którym ginie jej matka. Dziewczyna usiłuje poukładać sobie życie i trzymać się jak najdalej od Helu, przeklętego miejsca, gdzie doszło do tragicznego zdarzenia. Nie wie, że przeznaczenie i tak się o nią upomni.Markus jest członkiem Bractwa Witalijskiego, średniowiecznego klanu bałtyckich piratów dbających o mieszkańców Helu i zwalczających gdańszczan oraz Krzyżaków. Nie istnieje żadna możliwość, by tych dwoje, rozdzielonych kilkoma wiekami, kiedykolwiek się spotkało. Chyba że połączy ich klątwa drapieżnego ptaka i Hel, miejsce rozpusty podzielone na dwa osobne miasta. Jedno z nich już wkrótce zatopią mściwe bóstwa.                (opis wydawcy)

„Smak tabaki” Daria Kaszubowska, wydawnictwo Mięta

Wanda Grzenia, matka trojga dzieci i żona Szymona, jest księgową w biurze rachunkowym, jednak nie cierpi tej pracy. Na dnie duszy schowała marzenia o tym, by tańczyć. Kiedy pewnego dnia dowiaduje się, że w jej miejscowości powstaje kaszubski zespół pieśni i tańca, od razu zapisuje się razem z dziećmi. Mąż jest sceptyczny, niemal wyśmiewa ten pomysł.Podczas zajęć tanecznych Wanda poznaje kilkanaście lat starszego Leona Żmuda-Trzebiatowskiego, dyrektora muzeum w Wejherowie. Dzięki temu spotkaniu kobieta odkrywa swoje korzenie. Choć między tymi dwojgiem zaczyna iskrzyć, Wanda broni się przed związkiem z Leonem, bo nie chce rozbijać swojej rodziny. Jak długo wytrzyma w małżeństwie, które ją tłamsi? Czy uda jej się prowadzić podwójne życie?                (opis wydawcy)

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%