Zamknij

Niejadki w domu

20:00, 28.03.2023 .
Skomentuj

Z życia codziennego mamy: Gdy mamy w domu niejadka? Jak temu zaradzić?

Często problemy z brakiem apetytu pojawiają się u dzieci powyżej 4-roku życia. Co nie oznacza, ze dotyczy to tylko maluchów. Są różne przyczyny dlaczego tak się dzieje. Czasami jest to po prostu okres przejściowy, a czasami głębszy problem jaki znajduje się we wnętrzu podświadomości dziecka.

Jedną z najważniejszych przyczyn takiego zachowania jest zbyt dużo cukru w produktach, które spożywają. Musimy zwracać uwagę od samego początku na zbilansowana dietę naszych domowników. Nie może zabraknąć w niej ani mięsa, ani owoców i warzyw. W internecie jest też mnóstwo pomysłów na ciekawy sposób przyrządzenia wszelakich zdrowych smakołyków dla dzieci. Od owocowych stworów do warzywnych postaci.

Nie zmuszajmy także dzieci aby zjadały wszystko co mają na talerzu. Stopniowo przyzwyczajajmy ich do nowych smaków i rzeczy.

Wiele mam w sprytny sposób podaje swoim pociechom to co mnij lubią. Mówią, ze gdy dziecko jest głodne i samo dopomina się o jedzenie to wykorzystują to aby zaserwować im coś za czym specjalnie nie przepadają.

Wspólne przyrządzenie obiadu czy kolacji jest też znakomitym sposobem na spróbowanie czegoś nowego. Zróbcie marchewkę na 10 sposobów. Niech to ono decyduje czy dziś będzie np. pieczona czy gotowana na parze.

Dużo czytania na głos o tym jakie dane produkt ma wartości odżywcze pomaga w przekonaniu do niej. Dużo małych chłopców marzy o tym aby zostać piłkarzem. Poszukajcie więc przepisów na zdrową dietę silnego sportowca.

Sposobów na małego niejadka jest sporo, tylko co zrobić gdy jest to nastoletnie dziecko? Przede wszystkim rozmowa i uświadamianie o tym jakie mogą być skutki niedoboru jakiegoś produktu do jego organizmu. Szczególnie młodzież, u której ciało zmienia się automatycznie podczas rozwoju. Zachęcajmy do aktywności fizycznej, zrezygnowania z produktów zbędnych na co dzień ale nie z różnorodności pokarmów.

W dzisiejszych czasach świat rządzi internetowy, idealny obraz człowieka. Tylko czy jest tak w życiu? Nie każdy wygląda idealnie, nie każdy jest idealnym człowiekiem i tak samo nie każdy lubi to co drugi człowiek.

Ważne abyśmy w tym wszystkim potrafili odnaleźć równowagę.

fot.pixabay

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%