Zamknij

Dzień Kolejarza w siedleckiej szkole

15:55, 29.11.2022 ID Aktualizacja: 08:16, 30.11.2022
Skomentuj

Dzień Kolejarza w  Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach.

29 listopada w siedleckiej Kolejówce odbyła się uroczystość  VII Szkolnego Dnia Kolejarza. Wydarzenie jest cykliczną imprezą szkolną, zapoczątkowaną z inicjatywy uczniów.

Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci do społeczności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Siedlcach.          

                                                                                                   

- Cieszę się, że na ten czas wybraliście naszą szkołę, i że to właśnie my będziemy mogli Wam towarzyszyć w osiąganiu kolejnych szczebli wykształcenia i w nabywaniu nowych doświadczeń na drodze ku pełnej dojrzałości i dorosłości. Mam nadzieję, że zdobędziecie w naszej szkolę nie tylko wiedzę, doświadczenie i umiejętności zawodowe, ale także życzliwość, zrozumienie oraz nowe przyjaźnie. Wierzę w to, że ten czas spędzony w szkole zaowocuje Wam w przyszłości - mówiła do uczniów Monika Kowalczyk dyrektor placówki.

W wydarzeniu nie mogło zabraknąć absolwentów "kolejówki", którzy obecnie pracują w zawodach konduktora, maszynisty, elektromontera czy dyżurnego ruchu. Nie ma lepszej motywacji niż wysłuchanie starszego kolegi.

Podczas uroczystości została także podpisana umowa patronacka. Spółka PKP Intercity S.A. objęła patronatem uczniów klas kształcących się w zawodzie technik transportu kolejowego.

Kolejnym punktem uroczystości było otwarcie pracowni prowadzenia ruchu kolejowego. Wstęgę przecięli ludzie, którzy okazali wielkie wsparcie oraz dołożyli wszelkich starań, by ta pracownia powstała:  Robert Szczepanik zastępca prezydenta miasta Siedlce, Katarzyna Wawryniuk naczelnik Wydziału Edukacji Miasta Siedlce, Monika Kowalczyk dyrektor ZSP nr 6 w Siedlcach, Wiesław Milewski nauczyciel przedmiotów zawodowych kolejowych.

Pracownia będzie służyła uczniom podczas zajęć praktycznych w zakresie prowadzenia ruchu.

- To wielka szansa dla uczniów i szkoły, gdyż takich pracowni w Polsce jest niewiele. Uczniowie kształcący się w zawodzie technik transportu kolejowego będą uczyć się obsługi komputerowych i przekaźnikowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Symulator umożliwia prowadzenie ruchu kolejowego zgodnie z za implantowanym rozkładem jazdy pociągów lub wybiórczo z jego pominięciem - mówiła dyrektor szkoły.

W uroczystości uczestniczyło wielu gości: przedstawiciele Urzędu Miasta, Edukacji, Kuratorium Oświaty, Zakładu Linii Kolejowych.

 

(ID)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%