Zamknij

Filologia online – 4 zalety nauki zdalnej

09:11, 16.02.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 09:12, 16.02.2024

Studia filologiczne mogą być przepustką do kariery tłumacza czy nauczyciela języka. Jednak wiele osób kończy je także ze względu na zamiłowanie do innych kultur czy obcojęzycznej literatury. Po studiach językowych można zdecydować się na pracę w międzynarodowych korporacjach czy biurach podróży. Dlatego powodów, by zdobyć dyplom, nie brakuje. Niestety nie każdy ma możliwość, by poświęcić większą część tygodnia na naukę. Jeśli jesteś jedną z nich, nie musisz rezygnować ze swoich planów. Zobacz, co możesz zyskać, studiując filologię przez internet.

Brak częstych dojazdów

Studia nawet zaoczne to regularne wyjazdy. Może to być problematyczne ze względu na kiepskie połączenie komunikacyjne, dużą odległość od uczelni, koszty czy napięty grafik. Właśnie z tych względów warto wybrać opcję zdalną, dzięki której ograniczysz wizyty na uczelni do maksymalnie kilku razy w semestrze, czyli nawet rzadziej niż w przypadku studiów zaocznych. Pozostałe zajęcia odbywają się przez internet, więc możesz kształcić się niemal bez wychodzenia z domu.

A jeśli szukasz ciekawego kierunku studiów językowych, sprawdź https://ult.edu.pl/studia/filologia-rosyjska/.

Dostęp do wiedzy w Twoim miejscu zamieszkania

Dla osób z małych miejscowości oddalonych od siedzib uczelni podjęcie nauki to prawdziwe wyzwanie. Często rozpoczęcie wymarzonego kierunku wymaga zmiany miejsca zamieszkania, a co za tym idzie całego dotychczasowego życia. Na takie zmiany nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego jeśli wybrany przez kierunek nie jest dostępny w najbliższej szkole wyższej, spróbuj go poszukać wśród kierunków zdalnych. To znacznie lepsze wyjście niż decydowanie się na studia, które niespecjalnie Cię interesują i które być może łatwo porzucisz.

Ograniczone wydatki

Studia online podobnie jak zaoczne zwykle są płatne. Jednak czy to oznacza, że bardziej opłaca się podjąć dzienny kierunek na uczelni państwowej, który jest darmowy? Niekoniecznie. Koszty życia w dużych miastach są naprawdę wysokie, a w przypadku studiów stacjonarnych codzienne dojazdy nie zawsze są możliwe. Dlatego często konieczne jest wynajęcie mieszkania czy chociażby pokoju, a do tego dochodzą jeszcze inne koszty utrzymania. To w połączeniu z brakiem czasu na podjęcie pracy na pełen etat sprawia, że osoby, które nie mają wsparcia najbliższych, muszą całkowicie zrezygnować z tej formy nauki. Za to studiując zdalnie, musisz poświęcić jedynie kilka weekendów w miesiącu na naukę, a inne dni możesz przeznaczyć na karierę czy obowiązki domowe.

Wysoki poziom nauczania

Wiele osób dość sceptycznie podchodzi do nauczania zdalnego. Obawiają się oni, że poziom będzie niższy niż na kierunkach stacjonarnych, a prowadzący będą podchodzić do przedmiotów online po macoszemu. To jednak błędne przekonania. W rzeczywistości poziom nauczania zależy od planu studiów, zaangażowania prowadzących oraz danej szkoły wyższej. Studia nie stają się mniej wartościowe ze względu na formę online. Dlatego dyplom ich ukończenia daje absolwentowi te same uprawnienia, co ukończenie studiów dziennych czy zaocznych. Poza tym wykładowcy to nauczyciele akademiccy, którzy zwykle równolegle prowadzą także zajęcia ze studentami stacjonarnie. Nie są to, więc osoby przypadkowe, a specjaliści posiadający odpowiednie kompetencje.

Więcej informacji na temat studiowania online znajdziesz na stronie ULT, która od lat specjalizuje się w nauczaniu zdalnym. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%