Zamknij

Współpraca z radcą prawnym – jaką pomoc można otrzymać w zakresie prawa nieruchomości?

08:06, 28.11.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:32, 28.11.2023

Rynek nieruchomości ma to do siebie, że jest wyjątkowo mocno zróżnicowany. Co to oznacza? Otóż zagadnienia związane z inwestycją w nieruchomości, wynajmem oraz przeniesieniem praw do użytkowania lokum mieszkalnych i użytkowych są wyjątkowo skomplikowane. Znajomość aktów prawnych i aktualnych przepisów jest przydatna szczególnie wtedy, kiedy na co dzień mamy styczność podpisywaniem umów kupna-sprzedaży nieruchomości i innymi zagadnieniami powiązanymi z branżą. Zobacz, kiedy warto skorzystać z pomocy radcy prawnego i w jakim zakresie.

Profesjonalna kancelaria prawna nieruchomości – co można zyskać?

Jest wiele czynników, które determinują opłacalność nawiązania współpracy z rzetelnym radcą prawnym. Wybierając wykwalifikowanego eksperta z kancelarii zajmującej się prawem nieruchomości, otrzymasz przede wszystkim kompleksowe wsparcie z zakresu prawa: handlowego, cywilnego, administracyjnego i podatkowego. Wszystkie te kwestie są ściśle powiązane z nieruchomościami, szczególnie jeśli chodzi o obrót nimi i inwestycje.

Na współpracę z kancelarią prawną np. bartkiewicz.legal możesz postawić wtedy, kiedy potrzebujesz wsparcia w zakresie:

 • negocjacji warunków umowy z podwykonawcami,
 • analizy umowy kupna-sprzedaży nieruchomości,
 • doradztwa prawnego z zakresu podatków i prawa cywilnego,
 • oceny potencjalnego ryzyka inwestycyjnego związanego z nieruchomościami,
 • sprawdzania stanu prawnego nieruchomości dostępnych na rynku.

Ogólnie rzecz biorąc, wsparcie prawnika przyda się zawsze wtedy, kiedy nie masz 100% pewności, że poczyniona inwestycja w nieruchomości będzie bezpieczna i korzystna dla Twojego budżetu.

Jak działa kancelaria prawna w zakresie nieruchomości?

Decydując się na długotrwałą współpracę z adwokatem z kancelarii prawnej obsługującej nieruchomości, otrzymasz kompleksową pomoc w zakresie:

 • ekspertyzy prawnej nieruchomości,
 • sporządzaniu umów kupna-sprzedaży mieszkań i domów,
 • sprawdzenie potencjalnego ryzyka i obciążeń finansowych ciążących na nieruchomościach,
 • negocjacje ze stronami transakcji,
 • wsparcie i reprezentowanie klienta w sprawach notarialnych.

W razie potrzeby adwokat może też zająć się reprezentowaniem Twojej osoby lub podmiotu gospodarczego w sprawach sądowych. Jeśli postawisz na wykwalifikowanego adwokata, nie musisz martwić się o problemy związane z kupnem i sprzedażą nieruchomości ani o kwestie podatków związanych z takimi transakcjami. Kompleksowe wsparcie merytoryczne i praktyczne otrzymasz zawsze od sprawdzonego adwokata.

Jak wybrać radcę prawnego do współpracy? Obsługa prawna nieruchomości

Zanim podejmiesz decyzję o nawiązaniu współpracy z radcą prawnym w zakresie obsługi nieruchomości, koniecznie zdecyduj się na dokładną weryfikację aktualnych ofert kancelarii prawnych. Zawsze przeanalizuj takie czynniki jak:

 • ceny usług,
 • zakres świadczonego wsparcia i specjalizacje dostępnych adwokatów,
 • dostępność specjalistów.

Warto też sprawdzić opinie od zadowolonych klientów kancelarii prawnej. To rzetelne źródło informacji, na podstawie którego ocenisz opłacalność nawiązania współpracy z danym specjalistą. Pamiętaj, aby wybierać dla siebie jak najlepszego i doświadczonego prawnika. To realnie zwiększa szansę na minimalizację problemów związanych z inwestowaniem w nieruchomości.

W dzisiejszych czasach lepiej nie działać na własną rękę, jeśli nie masz wiedzy i doświadczenia z zakresu prawa cywilnego, podatkowego lub innych aktów prawnych. Adwokat wyręczy Cię we wszystkich problematycznych kwestiach i zajmie się obsługą prawną Twoich nieruchomości.

 

Rozpocznij swoją podróż w świecie marketingu online z 4rtweb.pl. Oferuje przystępne porady i aktualne trendy, które są niezbędne do rozwijania Twojego biznesu. Nie przegap tej szansy na zwiększenie swojej widoczności w Internecie!

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%