Zamknij

Jak przyśpieszyć porost włosów?

08:27, 18.07.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:27, 18.07.2023

Moda na długie, piękne włosy nie przemija. Kultura kojarzy je z atrybutem dziewczęcości i młodości. Wiele kobiet marzy o włosach sięgających do pasa, niestety bywa tak, że pomimo twardego postanowienia – centymetr, nie więcej – fryzjer decyduje ściąć nieco więcej włosów, niż byśmy chciały. Jak przyśpieszyć porost włosów i zadbać o kondycję końcówek? 

Wszystko zaczyna się od skóry głowy 

Skóra głowy wymaga specjalnego traktowania i pielęgnacji, lecz w codziennej rutynie dbania o higienę zapominamy o niej, wychodząc z założenia, że szampon zajmie się wszystkim. To duży błąd, który kosztuje niewystarczającym podejściem do pielęgnacji włosów, a w efekcie ich kondycji. Zacznijmy od tego, że skóra na głowie, choć zwykle jej nie widać, wciąż jest skórą, a więc wymaga takiego samego podejścia, co skóra ciała i twarzy. Istotną rolę w pielęgnacji odgrywa peeling. Peeling zawiera dobroczynne składniki, mające na celu rozpuścić martwy naskórek oraz porządnie oczyścić skórę głowy z brudu, łoju, a przede wszystkim z resztek kosmetyków stylizujących. Regularnie oczyszczanie skóry głowy, oczywiście zgodnie z zaleceniami producentów kosmetyków, wpłynie bezpośrednio na kondycję włosów. Włosy to wszak martwy wytwór naskórka; możemy zadziałać milionem odżywek, żeby je zmiękczyć i nawilżyć, ale jeśli zaniedbamy pielęgnację skalpu, nasze starania mogą spełznąć na niczym. Oczyszczona skóra sprzyja lepszemu ukrwieniu i dotlenieniu cebulek włosowych. Warto też przyjrzeć się wcierkom. Wcierki takie jak https://onlybio.life/wcierki-do-wlosow stosowane bezpośrednio na oczyszczoną skórę, dostarczają włosom witamin i składników wzmacniających, regenerujących i przyśpieszających porost. 

Rola masek i olejków 

Kłania się pytanie, co z włosami na długości i końcówkach? Jak najbardziej musimy o nie dbać. Po wielu miesiącach i latach włosy z długości staną się końcówkami; to, w jaki sposób zadbamy o nie dziś, rzutuje na ich kondycję za pół roku. Pamiętajmy o nawilżaniu włosów. Jak wspomniano, włosy na długości są martwe; nie płynie w nich krew, organizm nie dostarcza im witamin i minerałów. To my musimy zadbać o dostarczenie im jak najlepszych składników. Warto zastanowić się nad naturalnymi kosmetykami pielęgnującymi oraz tymi zrobionymi samodzielnie. Wszelkie płukanki z ziół będą mile widziane. Aby zabezpieczyć wrażliwe końcówki włosów, warto po każdym umyciu delikatnie wcierać w nie olejki regenerujące. W ten sposób spowolniony nieunikniony proces niszczenia się włosów, dzięki czemu wizyty u fryzjera przestaną być traumatycznym przeżyciem dla osób zapuszczających włosy. 

Jak jeszcze pomóc? 

Z pewnością pomoże dieta bogata w witaminy i minerały. Warto w sezonie letnim jeść owoce i warzywa zawierające witaminę C oraz E. Pomóc powinno pieczywo pełnoziarniste oraz nabiał i bogate w kwasy tłuszczowe ryby. 

Przyjrzyjmy się też naszym nawykom. Na czas regeneracji włosów warto zrezygnować z nadmiernego stosowania stylizacji na gorąco. Susząc włosy, wybierajmy chłodny strumień albo wręcz pozwalajmy im swobodnie wyschnąć. Również istotne jest to, aby po umyciu włosów nie targać ich ręcznikiem, a delikatnie odcisnąć za pomocą bawełnianej koszulki. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%