Zamknij

Jak znaleźć idealny prezent dla 4-latka?

12:54, 22.06.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09:17, 03.08.2023
pixabay pixabay

W dobie wszechobecnych reklam i szerokiej dostępności do różnego rodzaju zabawek wielu dorosłych staje przed nie lada dylematem, jakim jest kupno prezentu. Jeżeli szukasz kreatywnego i polecanego przez pedagogów sprawdzonego sposobu na zakup prezentu dla 4-latka koniecznie przeczytaj poniższy tekst. 

Zabawki tradycyjne kontra nowoczesna technologia 

W dobie wszechobecnej technologii i bardzo wczesnego dostępu dziecka do telefonu komórkowego i komputera warto wybrać dla niego zabawkę, która nie tylko będzie dla niego sposobem na zajęcie wolnego czasu, ale przede wszystkim wesprze jego rozwój. Nowe technologie mają bardzo zły wpływ na dziecko. W efekcie ich nadmiernego używania mogą opóźniać rozwój mowy, maluch może dysponować ubogim zasobem słownictwa, oraz mieć problemy z koncentracją, kłopoty ze snem, zaburzony rozwój mózgu, a także być nadmiernie pobudzonym. Czwarty rok życia to czas, kiedy dziecko nabywa pewne umiejętności takie jak znajomość części ciała, nazw zawodów, pór roku, rozpoznaje zwierzęta, umie się przedstawić, powiedzieć gdzie mieszka i jak nazywają się jego rodzice. W celu nauki powyższych umiejętności lub ich utrwalenia sugeruje się podarowanie dziecku w ramach prezentu zabawki edukacyjnej nie elektronicznej, która pozwoli mu nabyć powyższe zdolności lub je utrwalić. 

Prezenty edukacyjne 

Książeczki to prezent, który nigdy nie wychodzi z mody. Dzieci bardzo chętnie sięgają po pozycje z przygodami ich ulubionych bohaterów, a także produkty zawierające w sobie naklejki czy puzzle. Książeczki uczą, bawią, ćwiczą kreatywność i wyobraźnie naszych pociech. Pluszaki i misie to zabawki edukacyjne i terapeutyczne. Przytulanka wyglądająca jak ulubiony bohater z filmu nie tylko ukoi i ukołysze do snu, ale również zaśpiewa i opowie bajkę. Misie pluszowe uczą dzieci opiekuńczości i troskliwości.Klocki to najlepsza inwestycja w kreatywność dziecka. Pozwalają nie tylko na ćwiczenie wyobraźni, ale uczą cierpliwości, pokory i stosowania się do instrukcji składania. Dla dzieci w wieku 4 lat są stworzone specjalne klocki dostosowane do ich kategorii wiekowej. Maluch, układając klocki, ćwiczy zręczność, siłę paluszków i motorykę małą. Kolorowanki, plastelina i modelina to bardzo ciekawe pomysły na prezent dla 4-latka. Maluch nie tylko spędzi miło swój czas, ale będzie miał również okazję ćwiczyć zręczność rączek, umiejętności plastyczne i przede wszystkim swoją wyobraźnię.Istnieje wiele frapujących opcji na prezent dla 4-latka. Wybierając zabawki tradycyjne, uczymy dzieci zdrowych nawyków oraz niwelujemy negatywne korzyści, jakie niosą ze sobą nowe technologicznie zabawki. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%