Zamknij

Jak zacząć dbać o brodę?

00:26, 02.06.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 00:26, 02.06.2023
Źródło: freepik.com Źródło: freepik.com

Obecnie obserwuje się wyraźny wzrost zainteresowania zarostem. Mężczyźni coraz częściej decydują się na zapuszczenie brody, aby odmienić swój wizerunek lub ograniczyć podrażnienia, z którymi borykali się podczas codziennego golenia. Mimo że broda jest obecnie trendy, to jednak wiele osób wciąż nie wie, jak o nią prawidłowo dbać. Obecnie na rynku możemy znaleźć wiele różnych produktów przeznaczonych dla brodaczy. Jakich warto używać i co robić, by zadbać o swoją brodę? Podpowiadamy.

Dlaczego brodę należy czesać codziennie?

Mężczyźni, którzy zapuszczają brodę, powinni zaopatrzyć się w specjalną szczotkę lub kartacz, dzięki którym będą mogli odpowiednio czesać swój zarost. Oba te akcesoria doskonale sprawdzają się podczas rozczesywania brody, a różnią się między sobą przede wszystkim budową. Szczotka posiada rączkę, a kartacz nie. 

Wybierając tego typu produkt, warto postawić na model wykonany z wysokiej jakości włosia syntetycznego lub naturalnego, na przykład ze szczeciny dzika. Takie produkty znajdziemy na przykład na: https://dlagentlemana.pl. Brodę należy czesać codziennie, najlepiej rano i wieczorem,  nie tylko po to, aby nie tworzyły się na niej kołtuny, ale również takie jak okruchy pożywienia, kurz, roztocza czy substancje smoliste znajdujące się w powietrzu. 

Jak myć brodę?

Broda, chociaż wygląda atrakcyjnie, to wymaga zachowania szczególnej higieny, ponieważ gromadzą się na niej różnego rodzaju zanieczyszczenia czy resztki pożywienia. Z tego powodu, należy myć ją codziennie rano i wieczorem, by nie tylko usunąć z niej drobinki jedzenia, obcych zapachów czy kurzu, ale również, by zapobiegać powstawaniu wyprysków i niedoskonałości na tym obszarze. Warto sięgnąć po specjalny szampon do brody, który z jednej strony pielęgnuje włoski, z drugiej jednak nie podrażnia skóry. Produkt taki należy dostosować do swoich potrzeb. Niektórzy będą potrzebowali szamponu mocno oczyszczającego, inni nawilżającego, a jeszcze inni brodacze − odżywczego.

Jakich kosmetyków używać do pielęgnacji brody?

Obecnie ze względu na to, że broda jest trendy, kosmetyki do jej pielęgnacji można znaleźć w wielu różnych miejscach. Dostępnych jest sporo preparatów dedykowanych brodaczom Dlatego poza specjalnym szamponem do brody, warto zaopatrzyć się również w produkt, który pozwoli odżywić włoski, a także odpowiednio je wymodelować. Takie cechy ma na przykład balsam do brody. Dużą popularnością cieszą się jednak też odżywki i olejki do brody, które nawilżają i odżywiają ten obszar. Z kolei do modelowania brody najczęściej wykorzystywane są woski i pomady.

(Artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%