Zamknij

Co tak naprawdę ubezpieczasz, kupując polisę na mieszkanie?

00:00, 13.05.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 14:56, 18.05.2023

Choć posiadanie polisy ubezpieczeniowej mieszkania nie jest obowiązkowe, jeśli nie korzystamy z kredytu hipotecznego, to zdecydowanie warto wykupić takie ubezpieczenie, by czuć się spokojnym, że nie zostaniemy sami z ewentualnymi stratami. Nie każdy o tym wie, ale w ramach takiej polisy, mogą być objęte ochroną także przedmioty, które się w nim znajdują, a także rzeczy osobiste. Co zyskujesz, wykupując dobrą polisę mieszkaniową? Dowiesz się tego z poniższego artykułu. 

Ubezpieczenie mieszkania – dlaczego warto? 

Dom czy mieszkanie niejednokrotnie pochłaniają całe oszczędności życia. Nikt nie chciałby stracić ich w kilka chwil. Niestety, różne nieprzewidziane sytuacje mogą spotkać każdego z nas. Włamanie i związane z nim straty, zniszczenia spowodowane zalaniem przez sąsiada z góry, kradzieże, to sytuacje, które mogą nie tylko przysporzyć wiele stresu, ale także wiążą się niejednokrotnie z  ogromnymi kosztami. Jeśli chcesz uniknąć konieczności finansowania napraw szkód z własnej kieszeni, najlepszym rozwiązaniem będzie wykupienie polisy mieszkaniowej. Możesz zrobić to poprzez wizytę w wybranym towarzystwie ubezpieczeniowym, jednak jeśli nie chcesz marnować czasu, ubezpiecz nieruchomość online na https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl. W kilka minut otrzymasz porównanie ofert ubezpieczeniowych z wielu firm, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie Ci podjąć najkorzystniejszą decyzję. W ramach polisy możesz otrzymać nie tylko pomoc finansową, ale także wsparcie fachowców, jak np. hydraulika czy elektryka, którzy zajmą się naprawą awarii. Jeśli wybierzesz dobrą polisę, nie będziesz musiał się obawiać, że w razie potrzeby, zostaniesz bez pomocy. Nie jest to duży koszt, a może uchronić Cię przed przykrymi konsekwencjami. 

Polisa mieszkaniowa – co może obejmować ubezpieczenie? 

Nie każdy o tym wie, ale nie tylko ściany czy podłogi mogą być objęte ubezpieczeniem.  W ramach polisy można ubezpieczyć zarówno nieruchomości, jak i ruchomości domowe, takie jak meble, dywany czy sprzęt RTV i AGD. Takim ubezpieczeniem możesz objąć nawet hulajnogę (https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ubezpieczenie-hulajnogi). To, jaki zakres będzie obejmowało ubezpieczenie, będzie zależało od produktu i ubezpieczalni, jaką wybierzesz. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego może być on bardzo różny. W niektórych z nich będzie możliwe także ubezpieczenie w ramach polisy odzieży i obuwia, a nawet zwierząt domowych. Możesz kupić polisę już za 89 zł za rok, ale także za kilkaset. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość skomponowania oferty indywidualnej, dobranej do własnych potrzeb. Znajdziesz firmy ubezpieczeniowe, które umożliwiają taką opcję. Najczęściej jednak polisa będzie obejmować: 

  • Mury; 
  • Instalacje; 
  • Meble w zabudowie oraz wolnostojące; 
  • Elementy szklane (np. szyby w oknach i drzwiach, balustrady); 
  • Sprzęt RTV i AGD. 

Pamiętaj, że ubezpieczone mogą być nie tylko rzeczy, które na stałe przechowujesz we własnym domu, ale także rzeczy osobiste, które zabierasz poza jego mury. 

Ubezpieczenie przestrzeni poza mieszkaniem – to musisz wiedzieć 

Polisą mogą być objęte także elementy, które znajdują się poza domem czy mieszkaniem. Ubezpieczenie altany, garażu czy innych przedmiotów znajdujących się w ogrodzie, jest nie tylko ważne dla właścicieli domów, ale także mieszkań w bloku. Takie rozwiązanie jest szczególnie pomocne w przypadku osób posiadających mieszkania ulokowane na parterze, z przyległym ogródkiem. Znajdujące się tam przedmioty są często narażone na działania wandali i niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeśli nie chcesz się obawiać, że w razie zniszczeń zostaniesz bez pomocy, poszukaj takiego towarzystwa ubezpieczeniowego, które zapewni należytą ochronę Twojej przestrzeni. Niestety nawet posiadanie monitoringu czy wykupionej opieki firmy ochroniarskiej, nie uchroni Cię przed wszystkimi sytuacjami, w jakich Twoje mienie może zostać uszkodzone, a nawet zniszczone. Pamiętaj jednak, że są sytuacje, w których nie otrzymasz rekompensaty, czyli tzw. wyłączenia. Zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się z jej szczegółami. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%