Zamknij

Samsung Galaxy A52s - jak prezentuje się na tle innych smartfonów?

09:31, 27.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09:39, 28.03.2023

Samsung Galaxy A52s 5G to uniwersalny telefon ze średniej półki cenowej, który powinien przypaść do gustu większości użytkowników, szukających nowoczesnego, działającego płynnie i bez zawieszania się smartfona oferującego zestaw funkcji przydatnych w codziennym życiu. Zapraszamy do zapoznania się z tym ciekawym modelem od Samsunga! 

Samsung Galaxy A52s 5G – najważniejsze informacje i stylistyka 

Samsung od lat raczy nas interesującymi telefonami, które bez wstydu mogą konkurować o tytuł najlepszego smartfona w danej półce cenowej. Nie inaczej jest z Samsungiem Galaxy A52s 5G, który utrzymuje pod każdym względem wysoki standard działania dorównujący niejednokrotnie modelom flagowym oraz oferuje elegancką sprawdzoną stylistykę. Warto zauważyć, że omawiany model różni się od Samsunga Galaxy A52s nie tylko obsługą najnowszego standardu sieci komórkowej, ale też częścią specyfikacji – ten drugi posiada nieco słabszy procesor i nie ma tak wysokiej częstotliwości odświeżania ekranu. 

Samsung Galaxy A52s 5g to stylistycznie dość standardowy, ale wyróżniający się kilkoma szczegółami telefon. Występująca w kilku ciekawych pastelowych kolorach obudowa jest jednym z głównych wyróżników wizualnych tego modelu. Do czynienia mamy także z delikatnie wysuniętą ponad powierzchnię "pleców" wyspą na aparaty bez zaznaczonej ramki, która pasuje świetnie do kolorystycznej identyfikacji urządzenia. Jest to niewielkie, ale mimo wszystko widoczne przełamanie dość jednolitego wyglądu typowego smartfona. Matowe tworzywo sztuczne, z którego wykonano obudowę również nie budzi żadnych zastrzeżeń i powinno dobrze leżeć w każdych rękach. 

Wyświetlacz i parametry techniczne – czym zaskakuje Galaxy A52s 5G na tle konkurentów? 

6,5 cala, rozdzielczość 1080x2400 px i Super AMOLED są bardzo dobrym standardem wyświetlacza w tym zakresie cenowym, jednak największe wrażenie robi odświeżanie ekranu 120 Hz, które sprawia, że nawet zwykłe korzystanie z interfejsu użytkownika staje się swego rodzaju przeżyciem – zwłaszcza w zestawieniu z konkurencyjnymi telefonami o niższym współczynniku odświeżania. W porównaniu zaś z innymi, bardziej budżetowymi modelami Samsunga Galaxy A52s 5G nie nagrzewa się w zauważalnym stopniu, nie ma tutaj też problemu ze skróconą długością działania baterii – nawet podczas pracy na najwyższych obrotach i przy najwyższym odświeżaniu.  

Samsung Galaxy A52s 5G jest typowym smartfonem średniej półki cenowej, ale producent wyposażył go w co najmniej wystarczające podzespoły. Jest to standard, chociaż bardzo solidny, jeśli chodzi o ten segment: procesor Snapdragon 750G, 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej. Urządzenie operuje na systemie Android 11 z nakładką interfejsu One UI 3.1, który choć nie najnowszy, nadal prezentuje się świetnie i przede wszystkim działa bardzo skutecznie. Przykładowo, na tle nieco tańszego poprzednika – Galaxy A32 5G, zastosowane w Galaxy A52s 5G podzespoły owocują znacznie mniejszymi spadkami wydajności i ogólną większą stabilnością systemu. Model ten jest także w dużym stopniu niewrażliwy na błędy systemowe. 

Aparat w Samsungu Galaxy A52s 5G spełni z pewnością wymagania niemal wszystkich użytkowników (może poza profesjonalnymi fotografami). W końcu mamy do czynienia z trzema aparatami głównymi i czujnikiem głębi uzupełnionymi o sporą liczbę funkcji wspomagających robienie pięknych zdjęć, np. optyczną stabilizację obrazu. Tryb nocny świetnie radzi sobie przy bardzo słabym oświetleniu, ale nawet bez niego zdjęcia wychodzą w całkiem żywych i przyjemnych barwach. 

Samsung Galaxy A52s na tle innych smartfonów – czy warto się nim zainteresować? 

Nawet jeśli Galaxy A52s nie jest wybitny pod każdym względem (poza częstotliwością odświeżania ekranu), to trzeba przyznać, że na tle konkurencyjnych smartfonów tej półki cenowej i tak wyróżnia się na plus. Przede wszystkim trudno jest mu zarzucić jakieś większe bolączki, które uwidaczniałyby się nawet po długim użytkowaniu. 

Tam, gdzie inne telefony idą na kompromisy, A52s 5G nie ustępuje na w zasadzie żadnym polu. Dlatego jest to model zdecydowanie wart polecenia, zwłaszcza dla osób szukających mocnego, niezawodnego smartfona o nowoczesnym designie. Ten i wiele innych telefonów znajdziesz na: https://www.komputronik.pl/category/1596/telefony.html

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%