Zamknij

Blacha trapezowa - modne pokrycie dachowe

09:25, 06.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09:25, 06.03.2023

Dach jest przede wszystkim zabezpieczeniem domu przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Jednak to nie wszystko, pełni on również funkcję estetyczną. Inwestorzy często sięgają po coraz odważniejsze rozwiązania, odchodząc od tradycyjnych pokryć dachowych. Doskonałym przykładem takiej intrygującej koncepcji jest blacha trapezowa.

Pokrycie dachowe należy wybrać jeszcze podczas etapu projektu domu, ponieważ, to właśnie od niego zależy rodzaj więźby dachowej oraz wpływa na końcowy efekt wizualny. Dodatkowo rzutuje również na koszty budowy oraz późniejszą eksploatację domu. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem jest blacha trapezowa, która spełnia nawet najwyższe oczekiwania projektantów i inwestorów. Znakomicie sprawdza się na prostych dachach, utrzymanych w minimalistycznym, geometrycznym stylu. Można ją montować zarówno na dachach stromych jak i o nachyleniu zaledwie 4°. Zastosowanie nowoczesnej technologii podczas produkcji blaszanych pokryć pozwala na uzyskanie trwałego i estetycznego dachu w atrakcyjnej cenie. Ponadto naturalna barwa ocynkowanej stali wpisuje się w panujące trendy. Blacha trapezowa nada oryginalności oraz sprawi, że dom będzie wyróżniał się na tle otoczenia.

Uniwersalność blachy trapezowej

Blacha trapezowa charakteryzuje się sporą różnorodnością, co spowodowało, że zyskała popularność nie tylko wśród indywidualnych inwestorów lecz także w dużo większych obiektach. Producenci blaszanych pokryć dachowych oferują blachy trapezowe w różnych kształtach - formatach profilu, a przede wszystkim wysokościach przetłoczeń, które decydują o wytrzymałości i sztywności produktu. Dzięki temu blacha trapezowa może być stosowana na każdym rodzaju dachu a także jako materiał elewacyjny. Blacha o mniejszym przetłoczeniu doskonale sprawdzi się na zewnętrzne ściany domu, natomiast modele z przetłoczeniami od 14 do 60 cm cechuje uniwersalność. Bez wątpienia możemy wykorzystać je na dachach jednorodzinnych domów, garaży, obiektów handlowych oraz na elewacjach. Odpowiedni montaż arkuszy zapewni rowki kapilarne. Ponadto, blacha trapezowa z wysokimi przetłoczeniami znajdzie zastosowanie nie tylko w postaci pokrycia dachowego dużych obiektów ale także stosuje się ją w konstrukcjach nośnych. Więc dopasowanie pokrycia dachowego do całego budynku nie będzie problematyczne.

Blacha trapezowa – właściwości

Blacha trapezowa wyróżnia się trwałością, a także odpornością na promieniowanie UV oraz działanie wysokiej i niskiej temperatury, co jest szczególnie istotne dla inwestorów. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ remont dachu stanowi wyzwanie finansowe oraz jest uciążliwy. Niezawodna okazuje się w tym przypadku blacha trapezowa, oczywiście warunkiem jest wybór produktu od renomowanego producenta, jakim jest, np. Blachy Pruszyński. Blaszane pokrycia tej firmy kontrolowane są na wszystkich etapach produkcji. Ponadto producent gwarantuje wieloletnią trwałość i funkcjonalność w konkurencyjnej cenie. Warto zaznaczyć, że blacha trapezowa jest łatwa w utrzymaniu czystości, wystarczy umyć pokrycie wodą 2 razy w ciągu roku, tak aby pozbyć się wszystkich zabrudzeń, np. liści, pyłu, czy kurzu. Natomiast większe zabrudzenia bez problemu usuniemy z pomocą preparatów do pielęgnacji blachy.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%