Zamknij

Okulary na rower – jakie wybrać?

12:23, 01.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:23, 01.03.2023

Należysz do miłośników jazdy na dwóch kółkach? Z niecierpliwością wyczekujesz pierwszych ciepłych, wiosennych dni, kiedy to będziesz mógł wyruszyć na swoje ulubione rowerowe wycieczki? W oczekiwaniu na ciepłe dni warto już dziś przygotować się do tych wypraw. To dobry moment, aby uzupełnić braki w odzieży sportowej na rower oraz niezbędnych akcesoriach. Kaski, ochraniacze, rękawiczki i oczywiście przeciwsłoneczne okulary na rower. Jeśli do tej pory jeszcze z nich nie korzystałaś, warto poznać ich zalety.

Poznaj sportowe okulary rowerowe

Czy jazda rowerem powinna odbywać się z udziałem okularów przeciwsłonecznych? Zdecydowanie tak. Przemawia za tym komfort jazdy, jak i bezpieczeństwo rowerzystów. Do wyboru masz swoje prywatne okulary przeciwsłoneczne, w których chodzisz na co dzień lub jeździsz samochodem. Znacznie lepszą alternatywą są dedykowane okulary sportowe na rower, występujące w niemal nieograniczonej ilości wzorów i kolorów.

Dlaczego powinno się stosować okulary rowerowe?

Jaką funkcję mają do spełnienia okulary przeciwsłoneczne, każdy wie. Chronią oczy przed oślepiającymi promieniami słonecznymi oraz pędem powietrza podczas szybkiej jazdy. Stanowią również doskonałą ochronę przed owadami, których latem jest mnóstwo w powietrzu, a szczególnie podczas jazdy leśnymi drogami. Okulary sportowe zabezpieczają oczy, poprawiając widoczność oraz zwiększając komfort i bezpieczeństwo jazdy. A w czym lepsze są dedykowane okulary na rower od „zwykłych” okularów przeciwsłonecznych ? Poniżej najważniejsze argumenty, przemawiające za ich zakupem.

Aerodynamiczny kształt okularów

Podczas szybkiej jazdy rowerem, ważne jest ograniczanie do minimum oporów powietrza. Okulary sportowe na rower są wyprofilowane w specjalny sposób — mają zaokrąglone oprawki, a soczewki są wygięte na boki. Ich opływowy kształt sprawia, że opory powietrza są ograniczone do minimum. Nie powstają w ten sposób nieprzyjemne dla ucha hałasy i świsty, a same soczewki nie wpadają w drgania powodowane naporem powietrza.

Bezpieczna konstrukcja

Nieprzypadkowy jest także sposób konstruowania okularów na rower. Mają one długie zauszniki, które zwiększają stabilność na głowie. Ciekawym rozwiązaniem są także okulary rowerowe z elastycznym paskiem, który doskonale zabezpiecza okulary przed upadkiem.

Specjalne soczewki

Sercem każdych okularów są oczywiście ich szkła. W przypadku okularów na rower mamy do czynienia z soczewkami z filtrem UV400, a także polaryzacją. Ciekawym rozwiązaniem są także okulary rowerowe z wymiennymi soczewkami. W razie ich uszkodzenia, można je szybko wymienić na nowe, pozostawiając sobie dotychczasowe oprawki. Najlepszą zaletą takich okularów jest dostosowanie ich do panujacych warunków pogodowych. Wystarczy jedna para okularów i kilka róznych soczewek żeby mieć praktyczne okulary ka każdą pogodę. Żółte soczewki idealnie sprawdzą się do jazdy nocą, przeźroczyste zapewnia doskonała ochronę przed piaskiem, owadami i wiatrem. Soczewki fotochromowe same dostosuja się do natężenia światła. Wystarczy tylko w bardzo prosty sposób wymienić. Soczewki.

Gdzie kupić dobre okulary sportowe?

Dobre okulary rowerowe można kupić w sklepie internetowym eOkulary. Produkty posiadają Filtry UV400, polaryzację, Atesty, Certyfikaty. Zachęcamy również do odwiedzenia salonu sprzedaży:

08-110 Siedlce

Ul. Czerwonego Krzyża 37 I piętro

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%