Zamknij

Jakie kluby mogą spaść z Ekstraklasy?

15.17, 21.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15.17, 21.12.2022

Rozgrywki ligowe w naszym kraju są obecnie na półmetku. Drużyny zajmujące czołowe lokaty w Ekstraklasie walczą zaciekle o mistrzostwo Polski, a ekipy z dołu tabeli zaciekle bronią się przed spadkiem z ligi. Do zakończenia rozgrywek nadal pozostało sporo spotkań, a każda zagrożona spadkiem drużyna nadal ma szanse, aby utrzymanie wywalczyć. Jednak, aby do tego doszło, trzeba zacząć wygrywać spotkania i regularnie punktować. Które z drużyn Ekstraklasy mogą jednak opuścić jej szeregi już w maju?

Pechowy Beniaminek

Do zakończenia zmagań ligowych pozostało kilka miesięcy oraz kilkanaście spotkań. To wystarczający, aby drużyny zagrożone spadkiem zaczęły zdobywać punkty oraz opuściły miejsca spadkowe. Jedną z takich drużyn jest niewątpliwie beniaminek Miedź Legnica. Legniczanie, którzy w poprzednim sezonie zdołali wywalczyć sobie awans do Ekstraklasy, po awansie delikatnie mówiąc, radzą sobie znacznie gorzej. Drużyna, która jeszcze parę miesięcy temu na boiskach Fortuna 1 ligi prezentowała się znakomicie, tak po zmianie poziomu rozgrywkowego znacznie zatracili swój pazur. Drużyna z Legnicy praktycznie od początku rozgrywek nie radzi sobie z Ekstraklasowymi klubami, przez co zajmuje ostatnią pozycję w lidze. Światełko w tunelu dla kibiców pojawiło się na sam koniec rundy wiosennej, gdyż Miedź zdołała wygrać dwa ostatnie spotkania: 1:0 ze Śląskiem Wrocław oraz aż 3:0 z Górnikiem Zabrze. Te wyniki zdecydowanie tchnęły nowe nadzieje wśród kibiców z Legnicy, jednak, aby utrzymanie wywalczyć — nadal pozostaje długa droga.

Nieudany sezon Korony i Piasta

Korona Kielce to drużyna, która również w zeszłym sezonie zdołała awansować do Ekstraklasy. Kielczanie awans wywalczyli wygraną w barażach, a do nowego sezonu przystępowali pełni optymizmu i nadziei. Najwyższy poziom rozgrywkowy w naszym kraju jednak szybko zweryfikował wszystkie plany. Drużyna z Kielc radzi sobie kiepsko, a na 17 spotkań zdołała wygrać tylko 3 razy. Korona znajduje się obecnie na przedostatnim miejscu i jest jedną z kandydatów do spadku w tym sezonie. 

Piast Gliwice z kolei poprzedni sezon w Ekstraklasie zakończył na wysokiej 5 lokacie i również nikt nie przypuszczał, że po przerwie letniej może przyjść, aż taki spadek formy. Gliwiczanie punktują rzadko, a na 17 spotkań zdołali wygrać zaledwie 4 razy. Na chwilę obecną zajmują ostatnie miejsce w tabeli, które zagrożone jest spadkiem do niższej ligi. Choć różnice punktowe są naprawdę niewielkie, tak Gliwiczanie muszą wziąć się w garść, o ile pragną pozostać w szeregach Ekstraklasy. Śledzisz ligowe rozgrywki? Pamiętaj, że spotkania możesz obstawiać w GoBet.

Kto spadnie z ligi?

Kto ostatecznie spadnie z ligi? Tego dowiemy się już w maju. Na chwilę obecną najbardziej zagrożeni są Korona, Piast oraz Miedź. Jednak nadal pozostaje całkiem sporo czasu, aby nadrobić zaległości. Wszystko, czego potrzeba, aby taki stan osiągnąć to punkty, a nie wygrywając regularnie spotkań, ciężko marzyć o utrzymaniu. Czy okaże się, że tegoroczni beniaminkowie są za mocni na 1 ligę, a za słabi na Ekstraklasę? Pytań jest wiele, a im dalej w sezon, tym będziemy otrzymywać więcej odpowiedzi. 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.GO BET Sp. z o.o. to legalny polski bukmacher internetowy. Zakłady wzajemne urządzane przez spółkę GO BET Sp. z o.o. przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem goplusbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 29 listopada 2021 r. (PA11.6831.11.2021)

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%