Zamknij

W jakie obuwie zaopatrzyć się na zimę?

14.21, 13.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14.21, 13.12.2022

Zima rozgościła się już na dobre. Minusowe temperatury i śnieg będą nam towarzyszyć przez nas najbliższe miesiące. Jak się przygotować na te ciężkie warunki atmosferyczne, by w pełni korzystać z tej pory roku? Przede wszystkim wyposażyć się w ciepłe ubrania i wygodne buty. Nie można też zapomnieć o ciepłej czapce, szaliku czy rękawiczkach. Podpowiadamy jakie obuwie wybrać, by było w nim ciepło i stabilnie na śliskim podłożu, a także, by dobrze wyglądać.

Wybierz obuwie zgodne z twoim trybem życia

Każdy, kto szuka dla siebie odpowiedniego obuwia na zimę, musi sobie przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, jakie są jego potrzeby i jaki tryb życia prowadzi. Dla jednych najważniejszy będzie komfort i bezpieczeństwo, dla innych wygląd. Bardzo ważne jest to, na jakich powierzchniach będziemy ich użytkować. Jeśli mają one służyć do krótkiego przemieszczania się z punktu do punktu po mieście, to możemy sobie pozwolić nawet na obcas, jednak do chodzenia po terenach górzystych już absolutnie nie. Nieodpowiednie obuwie grozi nie tylko przemoczeniem, zimnem i przeziębieniem, ale przede wszystkim naraża nas na kontuzje. Nikt z nas na pewno nie chce spędzać czasu na leżenie z nogą w gipsie. Zimą, gdy wszystko jest oblodzone, nie jest trudno o wypadek.

Zwróć uwagę na trzy cechy zimowego obuwia

O jakich cechach mowa? O nieprzemakalności, solidnej, traperowatej podeszwie i oczywiście o dobrze dopasowanym rozmiarze. Wybierając obuwie z materiału, który jest nieprzemakalny, nie musisz się obawiać, że do wnętrza buta dostanie się woda. Dodatkowym plusem jest też ocieplenie. Miękka wyściółka nie tylko jest miła dla naszych stóp, ale chroni je przed niskimi temperaturami na zewnątrz. Bardzo ważna jest również podeszwa, która nie powinna być gładka, co może powodować ślizganie się po mokrej nawierzchni. Warto wybierać obuwie z podeszwą, która jest gruba i izoluje nasze stopy od chłodnego podłoża. Oczywiście nie można zapomnieć o dopasowaniu odpowiedniego rozmiaru, dzięki któremu unikniemy obtarć i braku stabilności stopy w obuwiu. Bardzo dobrym wyborem są buty Salomon męskie, które nadają się na każde warunki. Niektóre modele umożliwiają nawet nałożenie na nie rakiety śnieżne. Posiadają także obuwie turystyczne unisex, dzięki temu mogą nosić je zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Zaletą jest także fakt, że występują w wielu rozmiarach. Rozpiętość rozmiarowa jest naprawdę duża. Mogą je nosić osoby noszące rozmiar stopy 36, jak i ponad 47.

Zawsze stawiaj na jakość

Bez względu na to, na jakie obuwie się zdecydujesz, zawsze wybieraj takie, które wykonane jest z dobrych jakościowo materiałów. Dzięki temu unikniesz wielu nieprzyjemności, a spacery nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych nie będą przeszkodą. Dobieraj nie tylko odpowiedni rozmiar obuwia, ale także takie, które pasuje do prowadzonego trybu życia i nawierzchni, po której będziesz chodzić. Zima może być naprawdę piękna i przyjemna, wystarczy się do niej odpowiednio przygotować.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%