Zamknij

Pożyczka czy kredyt na umowę zlecenie — które zobowiązanie łatwiej dostać?

08:52, 05.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:52, 05.12.2022

Chociaż na rynku usług finansowych panuje coraz większa konkurencja, a banki i instytucje pozabankowe muszą walczyć o każdego klienta, to jednak nie każdy może liczyć na finansowe wsparcie. Sprawdź, czy kredyt na umowę zlecenie jest możliwy i jakie warunki trzeba spełnić, aby zaciągnąć takie zobowiązanie.

Umowa zlecenie jest dokumentem, który potwierdza generowanie dochodów o konkretnej wartości, natomiast nie do końca daje gwarancję stabilności zatrudnienia. Właśnie na tym zależy bankom, które podejmują współpracę z tylko w pełni wypłacalnymi i wiarygodnymi klientami. Jeśli nie kredyt na umowę zlecenie, to co?

Kredyt na umowę zlecenie — czy to możliwe?

Jak najbardziej tak, ale trzeba mieć na uwadze, że nie każdy może wziąć kredyt na umowę zlecenie. Każdy bank ma obowiązek weryfikacji zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Weryfikowany jest raport BIK, sprawdzana zostaje historia kredytowa, analizowane są wpływy na konto. Przyszły klient banku musi dostarczyć zaświadczenie o zatrudnieniu oraz generowanych zarobkach. Sama umowa zlecenie nie musi sprawić, że wniosek o zobowiązanie kredytowe zostanie odrzucony, stanie się tak, jeśli dochody z jej tytułu są zbyt niskie albo w sytuacji, w której umowa zlecenie nie jest ciągła i nie zapewnia o regularnych zarobkach. Warto również podkreślić, że kredyt na umowę zlecenie może być udzielony na nieco gorszych warunkach, na przykład z wyższym oprocentowaniem. Nie jest żadną tajemnicą, że instytucje bankowe preferują współprace z klientami, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę. Sama umowa zlecenie może stanowić zaś doskonałe wsparcie dla zdolności kredytowej, kiedy zarobki z tytułu umowy o pracę są zbyt niskie, aby można było uzyskać finansowe wsparcie wedle indywidualnych potrzeb i możliwości spłaty.

Kredyt na umowę zlecenie czy pożyczka pozabankowa?

Osoby, które przez brak zdolności kredytowej nie mogą liczyć na kredyt na umowę zlecenie, z powodzeniem mogą wnioskować o pożyczkę pozabankową. To zobowiązania, które stanowią dzisiaj ogromną konkurencję dla kredytów bankowych, ponieważ zaciąga się je przy minimum formalności, na korzystnych warunkach, a środki trafiają na konto pożyczkobiorcy nawet tego samego dnia. Szybka pożyczka jest świetną opcją w ramach niespodziewanych wydatków lub tzw. czarnej godziny, jest też rozwiązaniem dla osób, które nie mogą rozpocząć współpracy z bankiem.

Pamiętaj, że decyzja o wzięciu kredytu na umowę zlecenie czy pożyczki musi być podjęta racjonalnie, a Ty musisz mieć pewność utrzymania płynności finansowej i możliwości regularnej spłaty rat. Wybierz zobowiązanie na najlepszych warunkach, pożyczki od firm pożyczkowych mogą charakteryzować się optymalną opłacalnością i innymi bonusami. Te najlepsze można spłacić szybko, tak samo, jak możliwa jest nadpłata kredytu gotówkowego, aby obniżyć raty czy zmniejszyć okres współpracy. Skorzystaj z rankingów zobowiązań finansowych, aby wybrać pożyczkę czy kredyt na umowę zlecenie wedle własnych preferencji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%