Zamknij

Czy warto stawiać na kominki elektryczne?

10:59, 27.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:00, 27.09.2022

Sam kominek, a do tego ciepło, które z niego się wydostaje, jest naprawdę przyjemne. Każdy chciałby, aby znalazł się w wyposażeniu naszego mieszkania. Aby móc mieć prawdziwy kominek, to wiadomo, że trzeba spełnić wszelkie wymagania. Gdy ich spełnienie nie jest możliwe, to kominek tradycyjny możemy zastąpić świetnym kominkiem elektrycznym. Co powinniśmy wiedzieć o tej ciekawej alternatywie?

Każdy może go mieć

Kominek elektryczny, który możemy kupić na stronie Hydrotermo, może zostać wstawiony do każdego mieszkania oraz do każdego domu. Kominek elektryczny pojawić się może we wnętrzu dowolnym. Bardzo ważne jest także to, że kominka elektrycznego nie trzeba określać przy projekcie na samym początku budowy domu. Świetną informacją jest to, że nie musimy umieszczać w domu żadnych specjalnych instalacji, jak i przewodów kominowych. Wystarczy nam dojście do zwykłego gniazdka instalacji elektrycznej.

Kominek elektryczny stanowi niezmiernie efektywny dodatek do wnętrz nowoczesnych, ale także sprawdzi się we wnętrzach klasycznych. Z natury jest naprawdę szykowny. Nie będziemy się go wstydzić. Nie sposób wspomnieć o wysokim komfortem użytkowania takowego kominka. W odróżnieniu od kominka tradycyjnego nie musimy rozpalać ognia, nosić opału, wyrzucać popiołu, a także cały czas go doglądać. Przy kominkach tradycyjnych niestety się brudzi i to bardzo. Przy kominach elektrycznych nie będziemy musieli się o tę kwestię martwić.

Użyteczność, bezpieczeństwo i prosta regulacja płomienia

Użyteczność elektrycznych kominków widoczna jest przez cały rok. Z uwagi wyboru opcji efektu płomienia lub też jego połączenia z grzaniem faktycznym, kominek pełni dwie role. Pierwsza to wizualna, a druga to rola stricte grzewcza.

Kominek elektryczny na pewno jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem. Wiadomo, że przy tradycyjnym kominku może wydarzyć się sporo. Brak ognia naturalnego, a do tego szyba przednia nienagrzewająca się, pozwala nam na wygodne odpoczywanie przy kominku bez obaw, że dojdzie do pożaru, czy też spalenia podłogi. Sama eksploatacja elektrycznych kominków nie stanowi w żadnym wypadku zagrożenia także wtedy, gdy przebywają w naszym domu dzieciaczki.

W kominkach tradycyjnych kontrolujemy płomień poprzez dorzucanie opału. Jeśli chodzi o elektryczny kominek, to do dyspozycji mamy kilka przycisków i tyle. Opanuje to nawet osoba, która w tego typu rozwiązaniach elektronicznych nie czuje się zbyt dobra. Mamy także pełny wpływ na ilość energii elektrycznej, którą zużywamy.

Kominki elektryczne wbrew pozorom są oszczędnym rozwiązaniem. Pobierają bardzo mało prądu. Efekt płomienia to około 200 W energii. Gdy dodamy do tego ogrzewanie, to wartość podnosi się do 2 Kw. Na pewno nie powinniśmy korzystać z kominka jako z jedynego źródła ogrzewania, ale jako opcja dodatkowa, jak najbardziej tak.

Zapoznajmy się z ofertą kominków elektrycznych i wybierzmy dla siebie taką opcję, która będzie nam rzeczywiście odpowiadała najbardziej. Uprzedzamy, że wybór nie będzie zbyt łatwy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%