Zamknij

Kupujesz basen ogrodowy? Sprawdź, jak wybrać odpowiedni!

14:14, 03.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:20, 20.02.2023

Posiadanie domu z ogrodem dla wielu z nas jest prawdziwym spełnieniem marzeń. Niemniej jednak by czerpać maksimum przyjemności, warto zdecydować się jednocześnie na zakup basenu ogrodowego. Z pewnością szybko stanie się on nie tylko dodatkową atrakcją ogrodu, ale także i może spełniać on rolę ozdobną. Obecnie jednak na rynku panuje ogromny wybór basenów ogrodowych, więc potencjalni kupcy mają niezwykle twardy orzech do zgryzienia. Nic więc dziwnego, że podjęcie odpowiedniej decyzji odnośnie basenu w ogrodzie często jest wielokrotnie analizowane. Wobec tego jak dobrać odpowiedni basen do ogrodu?

Najpopularniejsze rodzaje basenów ogrodowych

Wspomniane już zostało, że baseny ogrodowe potrafią być wyjątkowo różnorodne. Jeśli więc zamierzamy zaopatrzyć się- a raczej nasz ogród- we właściwy model, wówczas stajemy przed niezwykle trudnym wyborem. Warto jednak zwrócić uwagę na dwa, najpopularniejsze rodzaje basenów ogrodowych, do których zalicza się:

  • baseny rozporowe
  • baseny stelażowe

Oczywiście oba modele drastycznie się od siebie różnią i z pewnością spełniają one inne potrzeby. Warto jednak zauważyć, że pomiędzy wieloma, różnymi modelami basenów ogrodowych, to właśnie te dwa, powyżej wymienione rodzaje spotykają się z największym zainteresowaniem ze strony potencjalnych klientów. Nie powinno to zresztą nikogo dziwić, zarówno baseny ogrodowe stelażowe jak i modele rozporowe mają swoje wady i zalety. Jednak który z nich będzie lepszym rozwiązaniem do naszego ogrodu?

Basen stelażowy czy basen rozporowy- który wybrać?

W przypadku kiedy zapadła już decyzja odnośnie tego, że nasz ogród powinien zostać ozdobiony basenem, stajemy przed wyborem, który będzie miał niebanalne znaczenie w odniesieniu do przyszłego korzystania z basenu. Tradycyjne baseny ogrodowe rozporowe to nic innego jak baseny wyposażone w dodatkowy, dmuchany kołnierz. Z pewnością mają one wiele zalet jak chociażby szybkość ich rozkładania, jednak o wiele więcej aspektów przemawia na ich niekorzyść. Wśród największych wad basenów rozporowych można wymienić:

  • konieczność dokupienia odpowiedniej pompki, by dało się rozłożyć basen i nadmuchać kołnierz;
  • brak względnej stabilności- baseny rozporowe mają załamujące się ścianki, przez co znacznie utrudnione jest wchodzenie i wychodzenie do i ze zbiornika;
  • wylewanie się wody- ze względu na łamliwe i delikatne ścianki, z basenów ogrodowych praktycznie cały czas może wylewać się woda, co jest z całą pewnością zjawiskiem wyjątkowo niepożądanym.

Basen na stelażu z kolei to basen- jak sama nazwa wskazuje- wyposażony w dodatkowy, stalowy lub aluminiowy stelaż. Prawdą jest, że jego rozkładanie na samym początku może zająć nieco więcej czasu, jednak taki basen staje się o wiele korzystniejszym rozwiązaniem w kontekście jego użytkowania. Basen na stelażu zapewnia przede wszystkim wyjątkową stabilność. Dzięki stelażowi nie ma problemu z tym, że wchodzenie lub wychodzenie ze zbiornika będzie w jakikolwiek sposób utrudnione. Dodatkowo ścianki basenu są niezwykle sztywne i solidne, a co za tym idzie chronią one przed niekontrolowanym wylewaniem się wody. 

Basen na stelażu wydaje się być o wiele lepszym wyborem, szczególnie w momencie kiedy zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie i wysokiej jakości. Basen na stelażu można dowolnie dopasować pod względem kształtu i rozmiaru do swoich własnych potrzeb i preferencji. Warto również w tym momencie podkreślić to, że jeśli z basenu będą korzystać najmłodsi, to basen na stelażu będzie dla nich wyjątkową gwarancją bezpieczeństwa, więc rodzice z pewnością nie będą musieli się zamartwiać, podczas gry maluchy będą bawiły się swobodnie w basenie ogrodowym.

Baseny ogrodowe to wyjątkowa ozdoba i wartość dodana do każdej przestrzeni ogrodowej. Niemniej jednak dla każdego z nas najważniejszym powinien być fakt tego, by taki basen odpowiednio dobrać. Basen na stelażu okazuje się rozsądnym i bezpiecznym rozwiązaniem dla każdego z jego przyszłych użytkowników. Warto więc rozważyć ich zakup i cieszyć się stabilnym basenem w ogrodzie.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%