Zamknij
REKLAMA

Opanuj angielski biznesowy online, aby przyspieszyć swoją karierę

11:26, 26.07.2022 | materiał partnera

Internetowe lekcje, jak uczyć się angielskiego biznesowego. Poznaj najważniejsze słowa i naucz się skutecznie komunikować w biznesie po angielsku.

Naucz się biznesowego angielskiego i rozkręć swoją karierę

Język angielski jest obecnie trzecim najczęściej używanym językiem na świecie. Jak podaje Wikipedia, jest on językiem ojczystym dla 372 milionów osób, a dla kolejnych 612 milionów jest drugim językiem. Posługuje się nim więc co ósmy mieszkaniec ziemi, przy czym są to głównie mieszkańcy tak zwanej „kultury zachodniej”. To już jest wystarczająco dobrym powodem, dla którego warto ten język znać.

To jednak nie wszystko, język angielski, jest też językiem biznesu. Niezależnie od tego czy znajdziesz się na Bliskim Wschodzie, Azji, czy Afryce, to międzynarodowe rozmowy biznesowe będą prowadzone właśnie po angielsku. Jeśli więc firma, w której pracujesz, ma zagranicznych partnerów, a ty chcesz piąć się po szczeblach kariery, to angielski będzie ci niezbędny. W związku z tym musisz dowiedzieć się: jak uczyć się angielskiego.

Angielski codzienny, a angielski biznesowy

Biznesowy język angielski nie jest jakimś osobnym językiem. Aby móc się nim posługiwać, musisz umieć porozumiewać się też codziennym angielskim. Są jednak pewne różnice. 

Biznesowy angielski wykorzystuje pewne utarte schematy rozmowy, pisania wiadomości email, czy udziału w spotkaniach. Ważną częścią biznesowego angielskiego są też specyficzne i raczej nieużywane w mowie potocznej pojęcia, które różnią się w zależności od branży. 

Może się więc zdarzyć, że nawet osoba na co dzień posługująca się językiem angielskim nie będzie w stanie zrozumieć, o czym rozmawiają dwie osoby mocno zagłębione w konkretną branżę. W związku z tym warto odbyć lekcję biznesowego angielskiego, nawet jeśli dobrze znasz codzienny angielski. Choćby drobne faux pas podczas pierwszego spotkania, czy pierwszej rozmowy może sprawić, że osoby, z którymi współpracujesz, odczują, że nie należysz do ich branży i będą traktować cię jak kogoś obcego. Taka sytuacja może znacznie utrudnić dalszą współpracę.

Jak skutecznie uczyć się angielskiego?

Wiele osób nie wie, jak uczyć się angielskiego. Nawet jeśli w większym lub mniejszym stopniu znają ten język. Wiele osób uczyło się go tylko w szkole oraz poprzez kontakt z angielską popkulturą i tak naprawdę nie wie, jak się za to zabrać. W takiej sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy specjalisty.

Prywatne korepetycje angielskiego online działają bardzo podobnie, jeśli nie tak samo, jak korepetycje na żywo. Są więc najlepszym sposobem na naukę języka angielskiego. Żywy nauczyciel jest w stanie dostosować lekcje do poziomu, na jakim znajduje się uczeń oraz odpowiedzieć na nurtujące go pytania. Jest też w stanie skupić się na konkretnych słabościach i w szybkim czasie je wyeliminować. Dobry korepetytor skieruje naukę na właściwe tory i sprawi, że nauczysz się uczyć. W związku z tym szczerze polecamy korepetycje angielskiego online.

Dlaczego warto uczyć się biznesowego angielskiego?

Powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego, a tym bardziej biznesowego angielskiego, jest cała masa. W tym krótkim artykule skupimy się na kilku związanych z biznesowym angielskim i tym, jak jego nauka może pozytywnie wpłynąć na twoją karierę.

  • Szansa na pracę za granicą i zagraniczne delegacje — umiejętność płynnego porozumiewania się w języku angielskim na tematy biznesowe otworzy przed tobą całą masę nowych możliwości za granicą. Z jednej strony uzyskasz dostęp do ofert pracy spoza naszego kraju, z drugiej, pracując w Polsce, otworzy się przed tobą możliwość bycia wysyłanym na zagraniczne delegacje. Być może twój szef szuka właśnie kogoś, kogo mógłby wysłać na spotkanie z zagranicznym partnerem. Jeśli dowie się, że posługujesz się nie tylko angielskim jako takim, ale i biznesowym angielskim, to być może wybierze właśnie ciebie. Taka podróż bez wątpienia nie obędzie się bez nagrody, a twoja pozycja w firmie niewątpliwie wzrośnie.
  • Poprawa wizerunku — jeśli już komunikujesz się z zagranicznymi partnerami po angielsku, to poprawa tego, jak w tym języku mówisz, poprawi twój ogólny wizerunek. Osoba, która zna specjalistyczne słowa i wie, jak się zachować, jest odbierana jako bardziej profesjonalna i kompetentna.
  • Większa szansa na awans — wiele firm wymaga, aby osoby na wyższych stanowiskach porozumiewały się biznesowym językiem angielskim. Również wiele stanowisk tego wymaga. Taka umiejętność zwiększy więc twoją szansę na awans lub wręcz ją stworzy.
  • Więcej ofert pracy — zapewne zdarzyło ci się szukać pracy i pewnie pamiętasz, w jak dużej części ofert jednym z wymogów była znajomość języka angielskiego. Kiedy nauczysz się dobrze porozumiewać po angielsku, będziesz mieć znacznie szersze możliwości na rynku pracy. Będziesz w stanie aplikować na wiele nowych stanowisk, które wcześniej były dla ciebie niedostępne. Dzięki temu najprawdopodobniej będziesz więcej zarabiać, a co być może ważniejsze, nie martwić się, czy znajdziesz pracę, kiedy będziesz jej szukać.
(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%