Zamknij

Zbita szybka w telefonie – gdzie szukać pomocy w Siedlcach?

. + 11:25, 26.07.2022 Aktualizacja: 11:27, 26.07.2022
Skomentuj

Zbita szybka w telefonie – gdzie szukać pomocy w Siedlcach?

Telefon towarzyszy Ci zapewne wszędzie, więc i ryzyko jego uszkodzenia jest w niektórych momentach relatywnie wysokie. Należy zatem uważać. Czy wiesz jednak, co robić, jeśli już dojdzie do zbicia szybki w telefonie? Jeśli nie, zapoznaj się z krótkim tekstem i zapamiętaj poniższe rady.

Niezbędna diagnostyka

Kiedy Twój telefon ulegnie awarii, udaj się do jednego z salonów napraw w Siedlcach lub okolicach i zleć przeprowadzenie podstawowych testów. Może się okazać, że uszkodzenie jest powierzchowne i stanowi jedynie defekt wizualny, ale niestety prawdopodobne jest także powstanie znacznie poważniejszych szkód, które uniemożliwią komfortowe korzystanie z telefonu. Ekran smartfona składa się bowiem z wierzchniej szybki, pod którą umieszczony jest ekran dotykowy (digitizer), dopiero pod spodem zlokalizowany jest wyświetlacz. W skrajnym przypadku konieczny będzie zakup nowego telefonu, do którego abonament dobierzesz przy pomocy porównywarki https://komorkomat.pl/abonament/.

Zbita szybka – co robić?

Czynności, jakie należy podjąć, zależą od wyników diagnostyki, ale dużo zaobserwujesz także samodzielnie. Jeśli telefon reaguje na dotyk, uszkodzeniu uległa najprawdopodobniej jedynie zewnętrzna szybka. W przypadku gdy na ekranie pojawią się rysy bądź rozległy pajączek, a wyświetlacz przestanie być responsywny, doszło najpewniej do uszkodzenia digitizera. Jeśli chcesz zachować swój smartfon, zdecyduj się na usługę wymiany szybki i ekranu dotykowego. Najbardziej pechowa jest sytuacja, w której doszło do pełnego uszkodzenia wyświetlacza. Niezbędna staje się wtedy wymiana wszystkich wyżej opisanych podzespołów oraz samego wyświetlacza. Uszkodzenie powstałe z winy użytkownika nie podlega gwarancji, więc przygotuj się na poniesienie sporych kosztów. Gdy okaże się, że przekraczają wartość urządzenia, nie pozostaje nic innego jak kupno nowego modelu, w czym pomoże Ci porównywarka telefonów.

Usługa refabrykacji pękniętej szybki

Na czym polega proces refabrykacji? Usługę tę wykonuje się, gdy doszło do uszkodzenia tylko zewnętrznej szybki, w niektórych przypadkach także digitizera. Polega ona na wymianie uszkodzonych części na nowe. Wiele osób decyduje się na to rozwiązanie z uwagi na funkcjonalność i kwestie estetyczne (jeśli digitizer działa), ale też ze względu na bezpieczeństwo telefonu w przyszłości. Przez powstałe rysy do wnętrza dostawać może się wilgoć i zabrudzenia, a to nie poprawia stanu urządzenia. Refabrykacja to działanie wysoce specjalistyczne na nowoczesnym sprzęcie, więc jeśli się na nią zdecydujesz, wybierz rzetelny serwis.

Zbita szybka i uszkodzony wyświetlacz

Na ekranie mienią się kolorowe linie? A może ekran w ogóle nie działa? Mamy dla Ciebie złą informację – wyświetlacz w Twoim telefonie został uszkodzony. W tym przypadku konieczna jest wymiana całego zestawu, a więc zewnętrznej szybki, digitizera i właśnie wyświetlacza. I tutaj pojawia się zasadnicze pytanie – czy to się w ogóle opłaca? Większość specjalistów poleca w tej sytuacji rozważenie zakupu nowego telefonu. Koszt naprawy to czasem nawet połowa wartości całego urządzenia, więc lepiej wejść na stronę Komórkomat i tam wybrać dla siebie nowy egzemplarz.

Rada na przyszłość – zabezpiecz ekran swojego telefonu

Niezależnie od tego, czy uda Ci się wymienić szybkę, czy konieczna stanie się wymiana telefonu na nowy, pamiętaj, aby zabezpieczyć ekran swojego smartfona. To wydatek rzędu kilkudziesięciu, czasem nieco ponad stu złotych, a w kryzysowej sytuacji może uratować Twoje urządzenie warte kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych. Oczywiście zabezpieczenie telefonu hartowanym szkłem czy włożenie w ochronne etui nie daje pewności bezpieczeństwa, ale maksymalnie ogranicza ryzyko zniszczenia telefonu podczas upadku. Warto to zrobić, bo szkoda przecież pieniędzy, nerwów i czasu poświęconego na naprawy.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%