Zamknij
REKLAMA

Jak kupić dobre okulary przeciwsłoneczne?

11:12, 22.07.2022 | materiał partnera

Okulary przeciwsłoneczne to niezbędny element naszej garderoby i modny dodatek, który wiele osób lubi nosić. Stanowią ważną część stroju i mogą nadać charakter osobie noszącej, można je wykorzystać do podkreślenia osobowości, nadania charakteru i wyeksponowania. Należy jednak pamiętać, że okulary słoneczne to nie tylko trend, ale przede wszystkim ochrona oczu przed rażącymi promieniami słonecznymi i niebezpiecznym promieniowaniem. Na co zatem zwracać uwagę kupując okulary przeciwsłoneczne, żeby zapewniły skuteczną ochronę? Poniżej znajdziecie kilka wskazówek.

Wyglądaj stylowo i atrakcyjnie

Należy pamiętać, że okulary przeciwsłoneczne to nie tylko ochrona oczu, ale również idealny dodatek do wielu stylizacji. Należy tylko idealnie dobrać je do kształtu swojej twarzy. Będziemy wyglądać wtedy nie tylko stylowo, ale przede wszystkim atrakcyjnie Jak to zrobić? Przede wszystkim żeby dobrać okulary przeciwsłoneczne dobrze do swojej twarzy musicie wiedzieć jaki kształt ma Wasza twarz. Przy twarzy okrągłej unikamy okrągłych opraw, szukamy prostokątnych i kwadratowych. Twarz trójkątna - unikamy prostych i masywnych oprawek, szukamy zaokrąglonych lub okrągłych typu lenonki. Jeśli masz twarz owalną to jesteś szczęściarą i pasują Ci wszystkie style :) Przy kwadratowej twarzy nie wybieramy okularów o kanciastych kształtach, ale decydujemy się na owalne, zaokrąglone lub kocie. Świetnie sprawdzą się okulary pilotki.

Okulary słoneczne z Filtrem UV400 i polaryzacją

Co to jest Filtr UV400? Filtr UV to filtr, który chroni przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, 400 – oznacza, że blokuje promienie do długości 400 nm (nanometrów). Jak sprawdzić czy okulary mają Filtr przeciwsłoneczny? Oznaczeń należy szukać na wewnętrznych stronach zausznika i na metkach, które udostępnia producent. Bardzo często zastanawiamy się czy okulary za kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych mają pełną ochronę. Jak najbardziej! Tylko zawsze trzeba być czujnym.

Jeśli zależy nam na kompleksowej ochronie oczu to warto kupić okulary polaryzacyjne. Posiadają dodatkowy filtr, który niweluje rażące odblaski świetlne, powstałe w wyniku odbicia promieni słonecznych od płaskich powierzchni jak: jezdnia, śnieg, lód, metal, deska rozdzielcza, woda itp. Filtr polaryzacyjny znacznie poprawia jakość widzenia, oczy się nie męczą i nie łzawią. Szczególnie są doceniane przez kierowców, bo znacznie poprawiają komfort jazdy. Dla kierowców dedykowane są również okulary rozjaśniające do jazdy nocą z żółtymi soczewkami. W naszym sklepie znajdziecie duży wybór okularów przeciwsłonecznych z Filtrem UV400, polaryzacyjnych, okularów dla dzieci i okularów do komputera. Zapraszamy na zakupy do sklepu internetowego jak i do naszego salonu sprzedaży: 08-110 Siedlce, ul. Czerwonego Krzyża 37 I piętro

Sklep eOkulary

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%