Zamknij
REKLAMA

Sofy chesterfield dlaczego warto? Polskie-Chesterfieldy meblami na lata

10:14, 20.07.2022 | materiał partnera
SOFA USZAK CHESTERFIELD LORD REGENT SKÓRA DUBAI 2 OSOBOWA (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Wybierając sofę do salonu zastanawiamy się nad tym jaką wybrać. Chcemy aby była wygodna, ładna, trwała i żeby nam się zbyt szybko nie znudziła. Właśnie takie są sofy chesterfield. Bardzo eleganckie, ale jednak bardzo swojskie i przytulne i pasują praktycznie do każdego wnętrza.

Sofy chesterfield bardzo łatwo rozpoznać. Najbardziej klasyczne modele posiadają grube, mięsiste boki i niezbyt wysokie oparcie. Najważniejszą, charakterystyczna cechą sof w stylu chesterfield jest pikowanie. To nie jest jakieś tam pikowanie, pikowanie w sofach chesterfield jest głębokie i tworzy kształt rombu.

Ponadto sofy chesterfield nie są szyte ale układane, powstałe w procesie pikowania zakładki też są układane. Ponieważ nie jest to proste i wymaga sporo siły, tapicerów zajmujących się takimi sofami nie jest zbyt wielu.

Czy sofa chesterfield będzie pasowała do mojego salonu?

Sofy chesterfield pochodzą ze stylu angielskiego, w którym kładziono bardzo duży nacisk na elegancję i na rodzinę. Dlatego sofy chesterfield pomimo tego, że są bardzo wytworne są jednocześnie bardzo swojskie. Właśnie te cechy wpływają na fakt, że nawet projektanci wykorzystują sofy chesterfield do wnętrz urządzanych w bardzo różnych stylach

Sofy chesterfield na pewno pasują do wnętrz klasycznych, tradycyjnych. Zarówno modele wykonane w skórze jak i w tkaninach typu plusz, velur, aksamit. Kanapy z fotelami chesterfield tworzą zgrane zestawy.

Sofy chesterfield są też ulubieńcami stylu glamour. W klasycznej postaci doskonale odnajdują się w salonach w stylu glamour. Jednak miłośnicy tego stylu potrafią tak zmodyfikować sofy chesterfield, że są bardziej glamour niż chesterfield :).

KANAPA CHESTERFIELD CELEBRITY 3 OSOBOWA (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Sofy chesterfield mogą posiadać błyszczące wykończenia czy to w postaci srebrnych czy złotych nóżek, czy w postaci błyszczących pinezek. Niektóre modele sof chesterfield mogą mieć lustrzane szatozy zdobiące przód podłokietników. Jednak miłośnicy stylu glamour chyba najchętniej sięgają po guziki kryształowe, które używane są zamiast tradycyjnych.

Sofy chesterfield poprzez kontrast bardzo dobrze odnajdują się w stylach loft.

Ponadto jeśli sofy chesterfield wykonany w tkaninach przypominających len, czy bawełnę lub w tkaninach kwiatowych wówczas będą pasowały do salonu boho czy shabby chic.

Czy sofa chesterfield rozkładana to dobre rozwiązanie?

Nie każdy może sobie pozwolić na osobne sypialnie dla gości, wtedy na pewno doskonałym rozwiązaniem będzie sofa chesterfield rozkładana. Mamy możliwość wybrania sofy do spania okazjonalnego lub do spania codziennego.

SOFA CHESTERFIELD MADAME ROZKŁADANA SOFT PLUS 3 OSOBOWA (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Jeśli wiemy, że będziemy nocować w naszym domu gości, warto uwzględnić to przy wyborze sofy i wybrać wariant sofy chesterfield z funkcją spania.

SOFA CHESTERFIELD NORMAL RELAX Z FUNKCJĄ SPANIA DELFIN 4 OSOBOWA (foto: Polskie-Chesterfieldy.pl)

Jeśli spanie będzie sporadyczne możemy wybrać dowolną funkcję. Sprawdzi się zarówno stelaż belgijski, system mieszany, lub funkcja delfin. Oczywiście sprawdzi się również funkcja do spania codziennego.

Sofa chesterfield z funkcją spania do spania codziennego

Jeśli naprawdę zależy ci na wysokiej jakości spania, lub planujesz spać na sofie chesterfield codziennie zdecyduj się na funkcję do spania codziennego IdealMeble.

SOFA ROZKŁADANA CHESTERFIELD NORMAL Z FUNKCJĄ SPANIA CODZIENNEGO 3 OSOBOWA (foto: Polskie-chesterfieldy.pl)

Funkcja ta posiada stelaż przeznaczony do codziennego użytkowania , oraz gruby materac ze sprężynami.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%