Zamknij
REKLAMA

Jaka metoda nadruku jest najlepsza do odzieży sportowej?

14:27, 24.06.2022 | materiał partnera

Z roku na rok świadomość ludzi w zakresie zdrowego trybu życia staje się coraz większa. Dlatego też na ulicach wielu miast i nie tylko można zobaczyć osoby czynnie uprawiające sport. Oczywiście jest to bardzo dobra moda. Ludzie coraz częściej decydują się na korzystanie z siłowni, jazdę na rowerze i inne dyscypliny sportowe. Jest to świetna okazja dla pracodawców i właścicieli firm, aby przygotować dla pracowników ciekawe sportowe koszulki z nadrukiem z logo przedsiębiorstwa. Pracownicy będą zadowoleni, a przy okazji będzie to bardzo dobra forma reklamy przedsiębiorstwa. Jak przygotować się do takiego zamówienia?

Jaki druk na koszulkach sportowych wybrać?

W ofercie wielu hurtowni i firm można znaleźć szeroką gamę asortymentu, zarówno odzieży sportowej, jak i na co dzień, jak np. https://escobart.pl/koszulki-meskie-z-nadrukiem. Kiedy już podejmie się decyzję o chęci przygotowania takich koszulek, należy zdecydować się na model odzieży. Obecnie najlepszą metodą do nanoszenia nadruku jest sublimacja, która idealnie sprawdza się w przypadku białych koszulek z poliestru.

Druk sublimacyjny jest techniką, która wykorzystuje zjawisko sublimacji. Oznacza to, że nadruk wykonywany jest specjalnymi tuszami na papierze transferowym, a następnie przenoszony na za pomocą pras przemysłowych o wysokiej temperaturze na odzież. Istotne jest to, aby koszulka lub inna część garderoby była wykonana z poliestru albo posiadała powłokę poliestrową.

Tusze sublimacyjne są w rzeczywistości barwnikami, które wiążą się tylko i wyłącznie z włóknami poliestrowymi. W trakcie dociskania kalki do produktu, barwnik zostaje podgrzany w prasie i dochodzi do dwóch ważnych procesów. W pierwszym z nich barwnik zmienia swój stan skupienia na gazowy, a włókna poliestrowe tkaniny otwierają się i pobierają go, co sprawia, że wnika on w ich wnętrza. Gdy działanie wysokiej temperatury ustaje, włókna się obkurczają i trwale zatrzymują barwnik. Efektem jest wyrazisty nadruk, który jest niewyczuwalny w dotyku.

Czy druk sublimacyjny jest najlepszy?

Koszulki sportowe z własnym nadrukiem są świetnym pomysłem na wyróżnienie się z tłumu. Nadruki sublimacyjne są nanoszone w kolorystyce CMYK, dlatego plik do druku przygotowywany jest właśnie w tej palecie barw. Grafika może być bitmapą, ale musi być wysokiej jakości, przynajmniej 300 dpi. Wtedy uzyskuje się bardzo dobry efekt nadruku na odzieży sportowej. Druk sublimacyjny jest również opłacalny, już od jednej sztuki, więc jest idealnym wyborem dla zamówień indywidualnych. Warto także dodać od razu, że nadruk w tym przypadku jest praktycznie niemożliwy do usunięcia. Dlatego też jest to technologia, która zyskuje coraz większe grono zwolenników i na stałe wpisała się w nadruki w odzieży sportowej.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%