Zamknij
REKLAMA

Czy elektryczna suszarka na pranie sprawdzi się do delikatnych tkanin?

08:37, 10.05.2022 | .
Skomentuj

W obecnych czasach zależy nam na tym, aby w jak największym stopniu ułatwić sobie wykonywanie codziennych obowiązków i zapewnić sobie komfort, jakiego potrzebujemy. Niektóre z nich, jak chociażby pranie, bywają bardzo czasochłonne, a jak doskonale wiemy, jest to czynność, którą trudno odłożyć w czasie. Jeszcze do niedawna pranie oraz suszenie odzieży było żmudnym i niestety czasochłonnym procesem. Producenci sprzętu AGD zwracają jednak uwagę na potrzeby konsumentów wprowadzając na rynek, jak i udoskonalając urządzenia, dzięki którym wykonywanie czynności związanych z praniem i sprzątaniem staje się łatwiejsze. Jednym z takich rozwiązań jest suszarka bębnowa. Dowiedz się, w jakie są jej zalety oraz jakie tkaniny możesz wysuszyć za jej pomocą. 

Problematyczne suszenie ubrań 

Choć dla wielu szczególnie młodych osób brzmi to surrealistycznie, jeszcze nie tak dawno pralka nie stanowiła podstawowego wyposażenia każdego domu. Sytuacja wyglądała podobnie w przypadku suszarek. Obecnie urządzenia te mamy tak naprawdę na wyciągnięcie ręki, jednak znaczna część osób podchodzi do tego tematu z rezerwą. Dlaczego? 

Różnego rodzaju badania przeprowadzane wśród klientów wykazują, że wielu ubrań pozbywają się nie ze względu na to, że są niemodne lub przestały im się podobać, a przez nieodwracalne uszkodzenia, które zachodzą w nich w trakcie prania czy też suszenia. Niemożliwe do usunięcia plamy, rozpruty szew czy bezpowrotnie skurczony sweter to tylko niektóre z problemów, z jakimi możemy spotkać się, gdy staramy się dbać o swoje tkaniny. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, jaki wpływ na stan środowiska może mieć kupowanie coraz większej ilości ubrań, które ze względu na swoją coraz niższą cenę nie są najlepszej jakości. 

To właśnie dlatego tak istotne znaczenie ma, w jaki sposób pierzemy oraz suszymy swoją odzież. Warto zwrócić uwagę również na to, że nawet susząc ubrania na świeżym powietrzu, narażamy je na pogorszenie ich jakości. W tym przypadku największy wpływ mają różne warunki atmosferyczne jak wilgoć, minusowe temperatury czy promieniowanie słoneczne, które sprawia, że po paru praniach kolor nie jest tak nasycony jak przy zakupie. 

Elektryczna suszarka do ubrań – dlaczego warto z niej korzystać? 

Rozwój technologiczny sprawił, że aktualnie nie musimy już suszyć swoich ubrań na zewnątrz, nierzadko w towarzystwie niepogody. Również korzystanie z rozkładanych suszarek do bielizny, które bywają niepraktyczne i zajmują sporo miejsca, przestaje być koniecznością. Dlaczego? Jest to możliwe dzięki urządzeniu, jakim jest suszarka bębnowa

Na wstępie warto przede wszystkim rozwiać wszelkie wątpliwości związane z korzystaniem z tego typu urządzeń. Elektryczne suszarki na pranie swego czasu nie cieszyły się dużym zainteresowaniem, a klienci podchodzili do nich z rezerwą. Powodem miało być zużywanie przez nie zbyt dużej ilości prądu, jak i uszkodzenia, jakie powodowały w przypadku delikatnych tkanin. W przypadku nowoczesnych modeli, na przykład suszarek bębnowych Electrolux, taka sytuacja nie ma miejsca. 

Zalety suszarek bębnowych 

W takim razie dlaczego warto zaopatrzyć się w elektryczną suszarkę do ubrań zamiast rozwieszać je na balkonie lub suszarce do bielizny, jak do tej pory? Przede wszystkim suszarki bębnowe to nieporównywalnie większa oszczędność Twojego wolnego czasu. Wyciągnięcie prania z pralki, rozwieszenie go, czekanie aż wyschnie, a następnie sortowanie i prasowanie bywa naprawdę czasochłonne. Wybierając suszarkę bębnową, Twoje ubrania schną o wiele szybciej, a w wielu przypadkach nie wymagają dodatkowego prasowania! 

Kolejną zaletą suszarek bębnowych Electrolux jest oszczędność prądu. Zbyt duży pobór energii elektrycznej to częsty zarzut w przypadku tych urządzeń, jednakże warto zwrócić uwagę, że modele suszarek bębnowych Electrolux są energooszczędne i jednocześnie przyjazne dla środowiska. Przykładowo suszarka PerfectCare 900 posiada najwyższą klasę energetyczną A+++. To oznacza, że zużywa ona znacznie mniej energii niż suszarki posiadające klasę B. 

Częstym problemem, z jakim zmagają się użytkownicy po wyjęciu ubrań z pralki, są bardzo pogniecione ubrania. W przypadku suszarek Electrolux to także przestaje być problemem. Poszczególne modele zostały wyposażone w specjalny program parowy, który zapobiega gnieceniu się ubrań w trakcie suszenia. 

Ochrona delikatnych tkanin 

Jak już wspomniano, najczęstszym zarzutem wobec suszarek elektrycznych jest uszkadzanie ubrań, co tak naprawdę nie ma uzasadnienia w rzeczywistości. Suszarki bębnowe Electrolux zostały wyposażone w systemy, które umożliwiają suszenie nawet najbardziej wymagających ubrań, także tych wykonanych z wełny i jedwabiu. Przykładowo system CycloneCare w równomierny i jednocześnie delikatny sposób suszy delikatne tkaniny, dzięki czemu na znacznie dłużej zachowują swój fason i atrakcyjny wygląd. Co z wełną? Suszarki DelicateCare zostały wyposażone w opatentowany program do suszenia wełny, co pozwala na suszenie ubrań wykonanych z tego wymagającego materiału w niższej temperaturze oraz przy szybkich obrotach. To sprawia, że sweter nie ulega zmechaceniu i zachowuje swój kształt. 

(Materiał zewnętrzny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%