Zamknij
REKLAMA

Ford Puma ST - sprawdzony crossover.

13:46, 30.12.2021 | materiały partnera

Brytyjski magazyn Top Gear wybrał Forda Pumę Crossoverem 2020 roku. Docenił jego dynamikę jazdy, łatwość prowadzenia, doskonałą równowagę między osiągami a spalaniem oraz atrakcyjny wygląd. Ford Puma ST to miejski SUV, który reprezentuje nowoczesne myślenie o motoryzacji i przyszłości samochodów. Obecnie SUV-y zyskują ogromne zainteresowanie ze względu na korzyści wynikające zarówno z funkcjonalności, jak i wyjątkowej estetyki. Ford Puma to najlepszy pojazd w swojej klasie, który zaskakuje wymagających kierowców dynamiką i bezkompromisowością. Jak model ten sprawdza się w codziennym życiu?

Ford Puma ST – stylowy i dynamiczny SUV

Ford Puma ST miał swoją premierę z końcem 2020 roku. Od razu zyskał uznanie nie tylko ekspertów motoryzacyjnych, ale i klientów oczekujących od samochodu doskonałych osiągów, wyjątkowej dynamiki, wygody i bezpieczeństwa oraz nowoczesnego wyglądu. Puma ST charakteryzuje się nadwoziem o niepowtarzalnej stylistyce i nagradzanym w licznych rankingach silnikiem EcoBoost. 

Puma z silnikiem 200 KM - dynamika przy niskim spalaniu

Wybierając wersję silnikową o mocy 200 KM i 320 Nm momentu obrotowego, kierowca może liczyć na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 6,7 sekundy. Model ten wyposażony jest w cztery tryby jazdy, które w połączeniuz aerodynamicznym nadwoziem gwarantują i dynamiczną, i miejską jazdę przy niskim spalaniu. 

Dopasowanie do każdych warunków na drodze

Opisywany model samochodu doskonale radzi sobie niezależnie od nawierzchni, na jakiej się znajduje. Precyzyjnie dostrojone podwozie współpracuje z opcjonalnym, mechanicznym układem różnicowym z ograniczonym poślizgiem. Dzięki takiej technologii aut zawsze stara się zachować doskonałą przyczepność przy zachowaniu dynamiki.

Przestronność, która sprawdzi się na co dzień

Ford Puma nie tylko przyciąga wzrok i pozwala cieszyć się jazdą, pojazd ten wywiązuje się ze swoich obietnic również w zakresie funkcjonalności. Przestrzeń bagażowa z przegrodą Mega Box pozwala łatwo zarządzać przestrzenią bagażową. Dodatkowo bagażnik posiada wodoodporną wykładzinę co ułatwia czyszczenie,a także otwiera i zamyka się bezdotykowo - wystarczy lekko ruszyć nogą pod środkową częścią tylnego zderzaka. 

Technologie, które ułatwiają podróż

Ford Puma ST wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne amerykańskiej marki. Samochód może zostać wyposażony w modem FordPass Connect, dający dostęp do Wi-Fi nawet dziesięciu urządzeniom. Jednak jakw każdym samochodzie, a w szczególności samochodzie o zapędach sportowych, najważniejsze jest bezpieczeństwo. W przypadku Forda Puma ST przemyślano ten aspekt, przydzielając kierowcy pełne wsparcie zarówno w mieście, jak i na trasie. System monitorowania martwego pola w lusterku ostrzega kierowcę przed pojazdami znajdującymi się w martwym polu widzenia. System rozpoznawania znaków drogowych to natomiast jak sama nazwa wskazuje, odczytuje znaki drogowe i wyświetla je kierowcy. Dodajmy do tego łatwiejsze cofanie dzięki wbudowanej kamerze, system chroniący pieszych oraz zaawansowany tempomat. 

Ford Puma ST - ulepszony dla Ciebie

Ford Puma ST został zmodyfikowany w porównaniu do swojej podstawowej wersji. Większy prześwit i wyższe nadwozie, za pomocą kilku pomysłowych modyfikacji, wzmacniają dynamikę jazdy. Warto wspomnieć tutaj o:

  • dodatkowym drążku skrętnym,
  • sztywniejszej tylnej belce skrętnej,
  • lepszym równoważeniu środka ciężkości,
  • specjalnie dostrojonych sprężynach zwiększających sztywność boczną,
  • mocniejszych tarczach hamulcowych.

Wnętrze auta pozwala poczuć sportowe emocje. Ford Puma ST został wyposażony w sportowe, kubełkowe fotele RECARO z wytłoczonymi emblematami ST. Tapicerka Miko Dynamica to gwarancja najwyższego komfortu podczas jazdy.

Dokładne informacje na temat modelu Ford Puma ST znajdziesz na stronach Salonu i Serwisu Samochodowego Ford Auto-Boss.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%