Zamknij
REKLAMA

Jak zaadaptować kontener morski?

15:04, 23.12.2021 | materiały partnera

Kontenery morskie, ze względu na duży margines bezpieczeństwa, jaki został zastosowany podczas projektowania, na przestrzeni lat znalazły przeróżne zastosowania. Niektóre z nich mogą dziwić, inne zaś okazują się niezwykle praktyczne. Jak zaadaptować kontener morski?

Domek letniskowy

Posiadanie własnego domku letniskowego w górach, nad morzem czy nad jeziorami to marzenie wielu z nas. Ograniczają nas jednak wysokie koszty, które trzeba ponieść, decydując się na takie przedsięwzięcie. Tymczasem okazuje się, że kontener morski może posłużyć właśnie jako domek, w którym będziemy spędzać wakacje. Jest to o wiele tańsze rozwiązanie, ponieważ nie musimy ponosić kosztów budowy domu od podstaw. Jedyne, co musimy posiadać, to własna działka. Choć jej zakup również stanowi poważny wydatek, to jednak łączne koszty będą o wiele niższe niż w przypadku, gdy dodatkowo chcielibyśmy budować na niej dom. Obecnie możemy kupić gotowe kontenery morskie, które zostały przerobione na domki letniskowe. Z ich transportem nie będziemy mieć większego problemu, bowiem zaadaptowane zostały one nawet do częstego przewożenia. Co ciekawe, kontenery morskie możemy wykorzystać nie tylko w naszym, stosunkowo łagodnym klimacie. Sprawdzą się one również jako domki letniskowe w cieplejszych krajach, a także tam, gdzie przez cały rok panuje bardzo niska temperatura.

Dom całoroczny

Ceny mieszkań na lokalnych rynkach nieruchomości rosną z roku na rok. Prognozy ekspertów nie są zbyt optymistyczne dla tych, którzy chcieliby kupić własne mieszkanie. Wręcz przeciwnie - szacują oni, że ceny w najlepszym przypadku nie będą rosły, lecz jednocześnie nie spadną. To zaś sprawia, że musimy poszukiwać innych rozwiązań, dzięki którym będziemy mogli zamieszkać "na swoim". Obecnie popularne stają się właśnie kontenery morskie, które możemy zaadaptować na dom całoroczny https://www.fg-polska.pl/jak-przerobic-kontener-morski-na-dom/. Co ciekawe, niektóre kontenery mają podobny metraż do średniej wielkości kawalerki. Mamy więc do zaadaptowania niemałą powierzchnię, a jednocześnie nie będziemy musieli borykać się z problematycznymi sąsiadami. Niemniej jednak, aby móc skorzystać z gotowego kontenera morskiego, musimy posiadać własną działkę (możemy ją również wynajmować). Co istotne, ze względu na wielkość kontenera, nie musi być ona bardzo dużych rozmiarów. Zanim jednak wprowadzimy się do nowego domu, musimy rozważyć kwestię rozkładu pomieszczeń oraz ogrzewania. Co ciekawe, w kontenerze możemy nawet zamontować kominek, a więc mamy stosunkowo wiele opcji do wyboru.

Magazyn

Nowoczesne budownictwo pozwala stawiać piękne, lecz nie do końca funkcjonalne domy. Najczęściej nie posiadają one piwnicy, często nie mają również pomieszczenia gospodarczego. Chodzi bowiem o to, aby móc postawić nieruchomość jak najszybciej, a dodatkowo, aby nie była ona zbyt dużych rozmiarów. Niestety, choć takie domy wyglądają bardzo zgrabnie, brak w nich miejsca do przechowywania rzeczy. Ten problem daje się we znaki domownikom stosunkowo szybko. Jak sobie z nim poradzić? Jeśli mamy stosunkowo dużą działkę, która pomieści i dom i kontener, warto rozważyć jego zakup. Możemy w nim bowiem przechowywać różnego rodzaju rzeczy, których używamy jedynie sezonowo. W kontenerze morskim panują ponadto o wiele lepsze warunki, niż w chłodnych, nieogrzewanych piwnicach. Dodatkowo możemy wydzielić w nim pomieszczenia, w których będziemy przechowywać innego rodzaju przedmioty i rzeczy osobiste. Kontener jako magazyn sprawdzi się także w przypadku osób, które prowadzą działalność gospodarczą w swoim domu, a nie mają w nim miejsca na przechowywanie towarów. Będzie on szczególnie pomocny tym, którzy prowadzą sklep internetowy.

Warsztat

Kolejna propozycja zaadaptowania kontenera morskiego http://ecocontainers.com skierowana jest do tak zwanych złotych rączek. Są to osoby, które uwielbiają naprawiać, tworzyć czy reperować we własnym zakresie. Często posiadają one wiele różnego rodzaju narzędzi, których nie mogą trzymać w domu ze względu na brak miejsca. Dla nich doskonałym rozwiązaniem będzie kontener morski, który przerobią na nowoczesny warsztat. Mogą oni nie tylko trzymać w nim wszystko, co potrzebne, ale również uczynić z niego miejsce swojej pracy. Kontener morski to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które mieszkają w domach jednorodzinnych bądź posiadają ogródek działkowy. Co więcej, warsztat w kontenerze to również bezpieczeństwo innych domowników, a przede wszystkim dzieci. Wiadomo bowiem, że narzędzia w ich rękach są bardzo niebezpieczne, natomiast trudno jest je przed nimi schować. Kontenerowy warsztat to także doskonałe miejsce dla osób, które zajmują się tworzeniem bądź naprawianiem różnych rzeczy na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. W prywatnym warsztacie mogą oni znaleźć ciszę i spokój, a więc będą mieli idealne warunki do pracy. Dodatkowo kontener pozwoli im na oddzielenie sfery życia prywatnego od zawodowego, co jest niezmiernie ważne dla zachowania work-life balance. Często zapominają o nim właśnie osoby, które pracują czy też prowadzą własną działalność gospodarczą w mieszkaniu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%