Zamknij
REKLAMA

Nauka zdalna - narzędzia, które mogą okazać się pomocne

08:14, 12.10.2021 | materiały partnera

Ostatnie półtora roku pokazało wyraźnie, że nauka zdalna ma bardzo duży potencjał we współczesnym świecie. Zdalnie można uczyć się niemal wszystkiego. Popularne są nie tylko korepetycje i lekcje online, ale również różnorodne, czasem nawet bardzo skomplikowane kursy. Wciąż jednak najpopularniejszą są serwisy, które pozwalają na nadrobienie szkolnych zaległości. Jakie narzędzia mogą tu się okazać najbardziej pomocne?

Dyktanda.pl – nauka języka polskiego dla każdego

Nauka języka polskiego sprawia trudności wielu uczniom. Szczególnie trudna okazuje się być ortografia. Nie ma w tym nic dziwnego – zawiłości języka polskiego są na tyle skomplikowane, że nieraz sprawiają trudności również dorosłym, wykształconym ludziom i naprawdę mało jest osób, które nigdy nie popełniają błędów. Warto jednak jest opanować ortografię do takiego poziomu, by móc pisać w sposób pozbawiony rażących błędów i zrozumiały dla czytelników. Równie istotna jest nauka pisania wypracowań. Oprócz znajomości zasad ortografii i interpunkcji konieczna jest tu przynajmniej podstawowa wiedza o tym, jak pisać by w sposób zrozumiały, prosty i poprawny stylistycznie, a jednocześnie przekazać daną treść w najlepszy możliwy sposób. Okazuje się, że dyktanda.pl mogą być tu naprawdę dużą pomocą.

Najważniejszą funkcjonalnością serwisu są oczywiście dyktanda. Dzięki nim można bardzo łatwo nauczyć się ortografii i interpunkcji, a zdobytą wiedzę przećwiczyć w praktyce. Dyktanda podzielone są na kategorie według kilku głównych cech. Przede wszystkim są to najważniejsze zagadnienia, których dotyczą. Pod uwagę brany jest również poziom trudności. Dyktanda w serwisie podzielone są również według kategorii wiekowej użytkowników, dla których są przeznaczone. Co ciekawe, serwis również dość aktywnie zachęca użytkowników do nauki. Regularnie organizowane są tu konkursy, które pozwalają najlepszym na wygranie wartościowych nagród.

Jak działa serwis? Zasada jest bardzo prosta. Użytkownicy nie tylko mogą korzystać ze zgromadzonych w nim treści, ale również umieszczać własne. Dotyczy to zarówno dyktand, jak i wypracowań na wszelkie możliwe tematy, które znaleźć można na stronie. Materiały dostarczane przez użytkowników przechodzą przy tym bardzo detaliczną weryfikację, dzięki czemu dostępne są wyłącznie te, które pozbawione są jakichkolwiek błędów. Dzięki temu użytkownicy mają zawsze dostęp do materiałów najwyższej jakości, a zdobywana wiedza jest zawsze pewna i dobrze sprawdzona.

Bardzo ciekawą funkcją platformy jest opcja przeznaczona dla szkół. Każda strona może dołączyć do platformy i udostępnić specjalne konta uczniom i nauczycielom. Jakie są zalety takiego rozwiązania? Przede wszystkim nauczyciele i uczniowie mogą o wiele łatwiej komunikować się ze sobą, kiedy nauczanie prowadzone jest zdalnie. System pozwala na publikowanie informacji i pracach domowych, ich terminach i ocenach uczniów. Uczniowie mogą zadawać pytania, a nauczyciele uzyskują wygodne narzędzie do weryfikowania postępów swoich podopiecznych. System oczywiście jest bardzo praktycznym narzędziem nie tylko w edukacji zdalnej. Świetnie sprawdza się również w zwykłych sytuacjach. Dzięki niemu praca uczniów może być o wiele łatwiej oceniana, a sami uczniowie mają ułatwiony dostęp do swoich wyników i ich umówienia. Zaletą dla nauczycieli jest tu również obecność narzędzi automatycznie sprawdzających pisownię, co w dużej mierze przyspiesza pracę przy ocenianiu prac uczniów.

Mathematics.live – jak nauczyć się matematyki w sieci?

Mathematics.live to idealne narzędzie, zaprojektowane specjalnie dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się matematyki. Na stronie znaleźć można ogromną ilość materiałów wyjaśniających wszystkie – zarówno najprostsze, jak i najbardziej skomplikowane zagadnienia matematyczne. Oprócz tego w systemie znaleźć można wielką liczbę zadań i quizów, dzięki którym można zdobyta wiedzę weryfikować na bieżąco.

Wydaje się, że jest to wręcz idealny sposób, na samodzielną naukę matematyki. Świetnie też odpowiada on na najbardziej podstawowy problem nauki tego przedmiotu w szkole – matematyka jest trudna i wielu uczniów jej po prostu nie rozumie, a nauczyciel zazwyczaj nie ma czasu, żeby wszystko wszystkim wytłumaczyć. Zagadnienia omawiane w serwisie podzielone są na różnorodne kategorie. Dzięki temu bardzo łatwo uczeń może znaleźć informacje dla siebie, niezależnie od wieku, poziomu edukacji, czy indywidualnym możliwości. Duża różnorodność materiałów sprawia też, że często te same zagadnienia poruszane są na różne sposoby, co jest dużym ułatwieniem dla uczniów z trudnościami. Dostęp do dużego wyboru zadań i testów sprawia, że uczeń może bardzo łatwo sam ocenić swoje postępy.

Serwis dba również o uczniów, dla których matematyka nie jest najciekawszym przedmiotem i którzy potrzebują zachęty. Obecnych jest tu wiele zadań, które przybierają formę atrakcyjnych dla ucznia, wciągających mini gier, które wiedzę matematyczną przemycają w sposób niemal niezauważony. Dzięki temu nawet uczniowie, którzy zazwyczaj z matematyką są na bakier i nie mają wielkich chęci do nauki, mogą zainteresować się podnoszeniem swoich matematycznych umiejętności. Z całą pewnością można powiedzieć, jak do tej pory nauka matematyki on-line jeszcze nie była tak łatwa, jak teraz, dzięki mathematics.live.

Warto wspomnieć również o tym, że w serwisie regularnie organizowane są konkursy przeznaczone dla uczniów w każdym wieku. Samych uczniów na pewno zainteresuje to, że można w nich wygrać bardzo atrakcyjne nagrody, jak gry, komputery, konsole do gier i ciekawe zestawy edukacyjne. Bez wątpienia możliwość zdobycia wartościowej nagrody jest dużą zachętą do tego, żeby bardziej przyłożyć się do nauki matematyki.

Tutors.live – najlepsi korepetytorzy w zasięgu ręki

Sposobem na naukę on-line jest również skorzystanie z prowadzonych zdalnie korepetycji. Dzisiejsza technika i dostępne narzędzia pozwalają na bardzo łatwą komunikację z nauczycielami z całego świata. Właśnie takie możliwości zapewnia serwis tutors.live. Jest to platforma o charakterze międzynarodowym, na której konta zakładać mogą zarówno korepetytorzy, jak i ich uczniowie. Podział serwisu na kategorie pozwala na bardzo łatwe znalezienie nauczyciela dla siebie. Warto wspomnieć również o tym, że w serwisie ogłaszają się nie tylko nauczyciele udzielających korepetycji online, ale również tacy, którzy preferują tradycyjne formy lekcji.

Dla korepetytorów ze współpracy z serwisem wynikają rozliczne korzyści. Przede wszystkim jest to możliwość dotarcia do znacznie większej ilości potencjalnych uczniów. Serwis jest również bardzo praktycznym narzędziem, dzięki któremu nie ma konieczności korzystania z innych, kosztownych rozwiązań IT, co sprawia, że prowadzenie korepetytorskiego biznesu jest o wiele tańsze. Na możliwościach, jakie daje platforma, skorzystają również uczniowie. Przede wszystkim mogą bardzo łatwo porównywać oferty różnych nauczycieli i zapoznawać się z opiniami o nich. Uczniowie, którzy szukają dla siebie korepetytorów z języków obcych, nie muszą ograniczać się tylko do nauczycieli polskich – na tutors.live znaleźć można nauczycieli z całego świata.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%