Zamknij
REKLAMA

5 powodów, dla których warto zamieszkać w Nowym Dworze Mazowieckim

12:29, 18.08.2021 | materiały partnera

Na wybór miejsca do życia wpływa wiele czynników. Najlepiej wybrać taką lokalizację, która może sprostać wszystkim naszym oczekiwaniom. Okazuje się, że takim miejscem dla coraz większej ilości osób jest Nowy Dwór Mazowiecki. Miasto położone jest przy ujściu Narwi do Wisły, w województwie mazowieckim. Stanowi ono ważny ośrodek przemysłowy i usługowy. Jakie zalety ma mieszkanie w Nowym Dworze Mazowieckim?

Położenie – wszędzie blisko

Nowy Dwór Mazowiecki położony jest ok. 34 km od centrum Warszawy. Jego mieszkańcy do stolicy prosto mogą dostać się drogami krajowymi i wojewódzkimi, które utrzymane są w dobrym stanie. Niezmotoryzowani do Warszawy dojadą linią kolejową nr 9 lub licznymi autobusami. Przez Nowy Dwór Mazowiecki przebiega również wiele ważnych tras komunikacyjnych z południa na północ. Oznacza to, że mieszkańcy mają łatwy dojazd do Gdańska czy Krakowa. Z Nowego Dworu do tych miast prowadzi droga krajowa numer 7, natomiast droga 62 gwarantuje dobry dojazd do Płocka, Włocławka, Wyszkowa, Drohiczyna czy Siemiatycz.

Bliskość portu lotniczego

Nowy Dwór Mazowiecki to miasto, które w Polsce znane jest przede wszystkim z portu lotniczego Warszawa -Modlin. Rozpoczął on swoją działalność w lipcu 2012 roku i od tego czasu rokrocznie zwiększa liczbę realizowanych połączeń. Startują z niego samoloty tanich linii lotniczych. Mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego mogą więc cieszyć się bliskością ważnego międzynarodowego lotniska. Plusy? Nowe miejsca pracy oraz możliwoś

oferowania swoich nieruchomości na rynku najmu krótkoterminowego. Zainteresowanie wynajmem mieszkania przy lotnisku jest bowiem bardzo duże.

Atrakcyjne ceny mieszkań  

Nowe mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim osiągają przeciętną wartość 325 317 złotych. Cena za metr kwadratowy w tym roku wynosi natomiast 6191 złotych. Są to o wiele niższe ceny niż w pobliskiej stolicy, gdzie za m2 trzeba zapłacić ok. 11 000 złotych. Tymczasem nowodworskie inwestycje nie różnią się standardem od tych warszawskich. Także oferują najnowsze rozwiązania architektoniczne i budowlane. Mają również spory metraż. Nowe mieszkania w Nowym Dworze Mazowieckim liczą sobie przeciętnie 53 metry kwadratowe. Warto wspomnieć, że rynek nieruchomości z pierwszej ręki w Nowym Dworze jest różnorodny i proponuje wiele typów lokali mieszkalnych.

Bogata infrastruktura

Choć mieszkanie w małym mieście dla wielu osób oznacza rezygnację z wielkomiejskich rozrywek, to w Nowym Dworze Mazowieckim nie można się nudzić. Oferuje on bogatą infrastrukturę zarówno w zakresie sportu, jak i kultury czy usług. W mieście działa wielosekcyjny klub Świt Nowy Dwór Mazowiecki, przy którym funkcjonują hale i boiska z nawierzchnią treningową oraz korty tenisowe. Dostępna jest też sekcja sportów walki. Za kulturę w mieście odpowiada Nowodworski Ośrodek Kultury, który proponuje zajęcia dla dzieci i młodzieży, a także seniorów i osób dorosłych. W mieście działa galeria handlowa i wiele drobnych punktów usługowych.

Dostęp do terenów zielonych

Okolice Nowego Dworu Mazowieckiego to zielone tereny sprzyjające relaksowi i odpoczynkowi. Mieszkańcy mogą też korzystać z miejskiej zieleni m.in. z parku im. Józefa Wybickiego, gdzie pomiędzy zagospodarowanymi alejkami znajdują się ścieżki edukacyjne, place zabaw i drzewa pochodzące z całego świata, a także amfiteatr i fontanna. Tereny rekreacyjne stanowi również nadnarwiańska promenada ciągnąca się wzdłuż rzeki Narwi. Wychodzi ona poza obszar zabudowany miasta i daje okazję do spotkań z naturą, spacerów, wędkowania. Przy promenadzie w centrum miasta zbudowano natomiast kilka plaż miejskich umożliwiających relaks nad wodą.

 Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%