Zamknij

Zakup nieruchomości w Radomiu - czy warto?

11:48, 26.07.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:49, 26.07.2021

Radom to drugie pod względem liczby ludności miasto położone na terenie województwa mazowieckiego. Zastanawiasz się, czy opłaca się tu kupić mieszkanie? Sprawdziliśmy, co przemawia za wyborem tego miasta.

Jak prezentuje się oferta deweloperów w Radomiu?

W ostatnich latach firmy deweloperskie podjęły się realizacji wielu inwestycji na terenie Radomia. Powodów jest kilka – to ważny ośrodek w województwie mazowieckim, który cieszy się sporym zainteresowaniem wśród inwestorów polskich i zagranicznych. To z kolei powoduje, że do miasta co roku przyjeżdżają osoby poszukujące zatrudnienia i zainteresowane zakupem lub wynajmem lokalu mieszkalnego. Dzięki temu oferta deweloperów jest bogata, a składają się na nią:

  • domy jednorodzinne i w zabudowie szeregowej – osiedla domów powstają w pobliżu terenów zielonych, z dobrym dojazdem do centrum miasta,
  • mieszkania – wiele z nich powstaje w centrum lub w jego pobliżu, dzięki czemu przyszli nabywcy będą mogli w pełni korzystać z atutów oferowanych przez miasto.

Oddawane do użytku mieszkania i domy różnią się standardem wykończenia. Na mapie Radomia nie brakuje nowoczesnych zamkniętych osiedli z licznymi udogodnieniami dla mieszkańców, o które zadbali deweloperzy.

Co przemawia za zakupem mieszkania lub domu w Radomiu?

Dla wielu klientów kluczowa jest cena. Mieszkania i domy na sprzedaż w Radomiu są tańsze niż nieruchomości mieszkaniowe położone w Warszawie, chociaż wzrost cen rok do roku jest zauważalny. Jak kształtują się ceny nieruchomości w Radomiu? Analizę przeprowadził Urząd Statystyczny w Warszawie. Wynika z niej, że średnia cena transakcyjna za mkw. 2-pokojowego mieszkania w 2018 r. wynosiła 3734 zł, a rok później już 4130 zł.

To właśnie ceny są głównym powodem, dla którego mieszkania i domy w Radomiu cieszą się dużym zainteresowaniem. Osoby kupujące lokale nie zawsze robią to w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych – równie popularne jest nabywanie nieruchomości w celach inwestycyjnych.

Mimo że kwestie finansowe są jednym z głównych czynników wpływających na popularność nieruchomości położonych na terenie Radomia, to wskazać należy też na inne powody. Należą do nich m.in. bliskość Warszawy, zwiększający się udział terenów zielonych i wzrost poziomu bezpieczeństwa. Wszystko to wpływa pozytywnie na jakość życia.

Na co zwrócić uwagę, kupując nieruchomość w Radomiu?

Duża aktywność deweloperów na terenie Radomia oznacza, że potencjalni nabywcy mają w czym wybierać. Na co zwrócić uwagę, poszukując mieszkania? Przy zakupie mieszkania zarówno na własne potrzeby, jak i pod wynajem kluczowe są:

  • lokalizacja – najlepiej, aby przyszli mieszkańcy mieli dostęp do pełnej infrastruktury społecznej, czyli m.in. przychodni, szkół czy komunikacji miejskiej,
  • renoma dewelopera – skrupulatna weryfikacja sytuacji finansowej dewelopera i jego reputacji jest priorytetem przy zakupie tzw. dziury w ziemi,
  • stan prawny nieruchomości – zapoznanie się z treścią księgi wieczystej to podstawa, aby ustrzec się przed zakupem zadłużonego mieszkania czy domu.

Zachowując ostrożność i weryfikując informacje podawane przez dewelopera, można kupić nieruchomość w Radomiu, która będzie schronieniem dla całej rodziny lub zyskowną inwestycją posiadanego kapitału.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%