Zamknij

Regionalny rynek nieruchomości w Mińsku Mazowieckim

10:53, 22.07.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:54, 22.07.2021

Mińsk Mazowiecki należy do aglomeracji warszawskiej, dlatego też wiele osób myśli o tym, żeby tu zamieszkać. Z jednej strony znajduje się blisko stolicy, z drugiej - okolica jest dużo bardziej spokojna. Jak to przekłada się na regionalny rynek nieruchomości?

Jakie inwestycje prowadzone są w mieście?

Mińsk Mazowiecki leży niedaleko Warszawy, a do tego jest z nią świetnie skomunikowany. To sprawia, że decyduje się tu zamieszkać wiele osób, które pracują w stolicy, ale niekoniecznie chciałyby tam żyć. Dużym zainteresowaniem takich osób cieszą się nieruchomości z rynku pierwotnego. Te są budowane w najlepszych lokalizacjach, co dla tych, którzy mają zamiar dojeżdżać do pracy, jest wartością dodaną.

Aktualnie nieruchomości na sprzedaż w Mińsku Mazowieckim z rynku pierwotnego jest całkiem sporo. Nowe osiedla powstają m.in. przy ul. Piłsudskiego, ul. Klonowej i ul. Dąbrówki. Dużą popularnością wśród osób, które szukają mieszkania od dewelopera cieszą się inwestycje takie jak Stacja Mińsk, Dąbrówki, Wesoła House i Osiedle Wesoła. Pierwsza z nich ma zostać oddana do użytkowania w 2. kw. 2023 roku. Można kupić tam mieszkanie w metrażu od 50-66 m2. Druga inwestycja ma być gotowa nieco szybciej. Planowana data oddania to 4 kw. 2022 roku. To idealna propozycja dla osób, które szukają mieszkania o dużej powierzchni. Można kupić tam nieruchomości w metrażu od 47 do nawet 97 m2.

Dużą powierzchnię mają również mieszkania budowane w ramach inwestycji Wesoła House. Ta ma zostać oddana do użytku w 1 kw. 2023 roku. Tych, którzy szukają nieruchomości do której niebawem mogliby się już wprowadzić, mogą zainteresować oferty w ramach ostatniej z inwestycji. Osiedle Wesoła zostało oddane do użytku pod koniec 2020 roku. W związku z tym na sprzedaż pozostało już tylko kilka lokali.

Ile trzeba zapłacić za mieszkanie w Mińsku?

Dla wielu osób kwestią, która przemawia za tym, żeby kupić tu mieszkanie czy też dom jest cena. Nieruchomości na sprzedaż w Mińsku Mazowieckim są dużo tańsze od tych w Warszawie. Różnica na metrze kwadratowym może wynosić nawet kilka tysięcy złotych, a to w przeliczeniu na cenę całego mieszkania może dać różnicę kilkuset tysięcy złotych. Trzeba przyznać, że taka kwota robi wrażenie.

Nawet na rynku pierwotnym można kupić mieszkanie w cenie za metr kwadratowy poniżej 6 tys. złotych. Deweloperzy mają w swojej ofercie też sporo nieruchomości w przedziale cenowym od 6 do 7 tys. złotych za metr kwadratowy.

Mieszkania atrakcyjne zarówno pod kątem ceny, jak i lokalizacji można kupić w ramach inwestycji Wesoła House. Trzeba za nie zapłacić od 5 850 zł za metr kwadratowy. Nieco więcej w przeliczeniu na metr kwadratowy kosztują w tej inwestycji nieruchomości o mniejszym metrażu. Za jednopokojowe mieszkanie o powierzchni 29 m2 trzeba zapłacić około 184 tys. złotych, co daje 6 400 zł za metr kwadratowy. Mimo wyższej ceny, większość nieruchomości jest już zarezerwowana, co tylko potwierdza, że oferta jest bardzo atrakcyjna.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%