Zamknij
REKLAMA

Pielęgnacja ogrodu - wybieramy niezbędne narzędzia

09:17, 18.06.2021 | materiały patnera

Wiosna i lato to czas, który warto spędzić w ogrodzie. Ten jednak musimy nieco przygotować na ciepły sezon i zadbać o jego właściwą pielęgnację. Tak, aby wypoczynek na świeżym powietrzu był czystą przyjemnością, a nasz ogród powodem do dumy. Niezależnie od tego, czy jesteś pasjonatem prac w ogrodzie, czy traktujesz to zajęcie jedynie rekreacyjnie, odpowiednie narzędzia i akcesoria ogrodowe mogą Ci zdecydowanie ułatwić pracę. Podpowiadamy absolutne ogrodowe must have. W ten sprzęt zdecydowanie warto się zaopatrzyć.

Podlewanie ogrodu- zraszacze i pistolety

Soczysta zieleń trawnika i piękno kolorowych roślin potrzebują przede wszystkim wody. Dlatego niezawodny system nawadniania to podstawa w każdym ogrodzie. Aby systematyczne podlewanie było wydajne, sprawne i wygodne, warto zaopatrzyć się w tym zakresie w dobry sprzęt. Możesz sięgnąć m.in. po narzędzia ogrodowe Cellfast, wśród których znaleźliśmy całą gamę rozwiązań dedykowanych zraszaniu i podlewaniu roślin. To konkretne propozycje, jak zraszacz, akcesoria dodatkowe, np. przyłącza, oraz sprzęt ułatwiający użytkowanie narzędzi, jak automatyczny zwijacz węża ogrodowego.

Jeśli chodzi o samo nawadnianie, możesz sięgnąć np. po zraszacz wahadłowy Cellfast, który posiada aż 20 dysz wylotowych, w tym 6 konfigurowalnych z możliwością włączania i wyłączania. Wygodny mechanizm regulacji zakresu zraszania ma tutaj zasięg 263 m². To jeden z lepszych sposobów na wydajne, skuteczne i "bezobsługowe" podlewanie trawnika. Większym powierzchniom dedykowany będzie z kolei zraszacz pulsacyjny, obsługujący zakres do 530 m², oferujący stopniową regulację sektora zraszania od 20º do 360º.

W podlewaniu pojedynczych roślin w donicach, czy kwiatowych rabat sprawdzi się natomiast zraszacz pistoletowy. Ten sprzęt umożliwia podlewanie punktowe i zraszanie w formie delikatnej mgiełki.

Przycinanie zieleni- kosiarki i kosy

Lato to dla trawnika prawdziwe wyzwanie. Murawa potrzebować będzie nie tylko podlewania, ale i systematycznego koszenia. Dlatego kosy spalinowe, kosiarki elektryczne lub kosiarki akumulatorowe to kolejne narzędzia, bez których po prostu trudno się obejść w ogrodzie. Trawę najlepiej kosić rano lub wieczorem, kiedy źdźbła są sprężyste i łatwiej je przeciąć. Jednorazowo nie ścinamy więcej niż 1/3 - 1/2 wysokości źdźbeł. Pamiętamy także, aby latem trawa miała wysokość 4 do 6 cm, a w okresach suszy nieco więcej, bowiem od 5 do 8 cm.

Kosiarki elektryczne sprawdzą się w ogrodach o mniejszej powierzchni, gdzie kabel zasilający nie stanowi żadnego ograniczenia. Kosy spalinowe i kosiarki akumulatorowe dedykowane są koszeniu dużych trawników i działek. Dodatkowo kosiarki spalinowe polecane są do koszenia wysokich traw. 

Dodatkowe akcesoria- grabie i szpadle

Wśród rodzajów grabi wyróżniamy modele uniwersalne, przeznaczone do liści oraz do trawy. Zwłaszcza pierwszy typ tego sprzętu powinien znaleźć się w absolutnie każdym ogrodzie. Uzupełnieniem wyposażenie ogrodowego będzie szpadel, a następnie piła, siekiera oraz taczka, która sprawdzi się podczas wywozu skoszonej trawy lub zgrabionych liści.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%